Külcü’den sonra sırada meclis üyeleri var

AKP Genel Merkezinin Ülke genelinde Belediye başkanlarını görevden alma işlemleri hız kesmeden devam ediyor. Görevden alınan 6.cı Belediye Başkanı olarak Çorum Belediye Başkanı Külcü’tarih sayfasında yerini aldı. Şimdi sırada 5 Çorum AKP Belediye Meclis üyesi var.

İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Çorum Belediye Başkanları görevden el çektirilirken sırada Belediye meclis üyeleri de var. Son olarak önceki gün AKP Genel Merkezinin isteği doğrultusunda istifa eden Çorum Belediye Başkanı Külcü’den sonra Çorum Belediye Meclis üyelerinin istifalarının isteneceği öğrenildi. Şimdilik isimleri sır gibi saklanan Meclis üyelerinin hafta sonuna kadar isimlerinin açıklanacağı tahmin ediliyor.

HANGİLERİ GİDİCİ?

Sızan bilgiler arasında İstifası istenen AKP Çorum Belediye Meclis Üyelerinin isimleri sır gibi saklanırken, isimlerinin bu hafta içerisinde açıklanacağı tahmin ediliyor.

 

BELEDİYE KAYYUMDAN MI DÖNDÜ?

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifa etmesi ile birlikte Meclis üyelerinin Toplu olarak istifa girişiminde bulunarak Çorum Belediyesinin kayyuma kalmasını planladığı istifadan son anda  vaz geçildiği ise gelen bilgiler arasında.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir