Suludere; AKP Belediyelere darbe yapıyor

CHP Çorum İl Başkanı Ali Rıza Suludere, AK Parti Genel Merkezi tarafından istifa etmesi sağlanan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye sahip çıktı.

CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, bir grup partili ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Suludere, toplantıda, Çorum Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Muzaffer Külcü’yle ilgili önemli açıklamalar yaptı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı“Belediyelere darbe yapmakla” suçlayan CHP İl Başkanı Suludere, “Belediye Başkanlarının istifa ettirilmesi düpedüz irade hırsızlığıdır” dedi. Suludere, “Belediye Başkanlarını görevden uzaklaştırarak istifaya zorlayarak Erdoğan her zaman söylediğimiz gibi tek adam filminde bir gösteri sahnelemektedir” ifadelerini kullandı.

KÜLCÜ NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, açıklamasında şunları kaydetti: Muzaffer Külcü’nün istifa ettirilme sebebi nedir? Her ne kadar cevaplanmayacağını bilsek de soruyoruz. Muzaffer Külcü FETÖ’cü mü? Yoksa yolsuzluk mu yaptı? Nedir görevden alınma sebebi? Muzaffer Külcü’ye soruyorum? Hak yemedim yedirmedim diyorsun o halde neden istifa ediyorsun? Sana oy veren seçmenlerin iradesini nasıl hiçe sayarsın. Tüm kamuoyuna adına soruyoruz kimden neyi saklıyorsunuz.

MİLLET İRADESİ HİÇE SAYILIYOR

AKP Genel Başkanı Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün görevinden istifa ettirilmesiyle birlikte Çorum halkına, iradelerine, seçim haklarına darbe yapmaya devam ediyor. AKP Genel Başkanı, her seferinde seçilmişlikten, milletin iradesinden bahsederken ağzından çıkan iki kelimeyle belediye başkanlarını istifa ettirmesi, milletin iradesini hiçe sayması halkın iradesine ne denli saygı duyduğunun göstergesidir! Belediye Başkanları’nı görevden uzaklaştırarak, istifaya zorlayarak Erdoğan, her zaman söylediğimiz gibi tek adam filminde bir gösteri sahnelemektedir.

 

SUSTUKÇA SIRA SİZLERE GELECEK

Daha önce de Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Düzce, Niğde ve Esenyurt olmak üzere belediye başkanları görevinden istifa ettirildi. AKP genel merkezi tarafından el çektirilen AKP’li belediye başkanlarının kimi ağlayarak kimi tehdit edildiğini itiraf ederek istifa etti. Şu anda, Türkiye’de oy kullanan seçmenin neredeyse yarısı yerelde kendi iradesiyle yönetilmiyor. Nerde kaldı milli irade, nerede kaldı halkın iradesine saygı? Bırakın denetim kurumları denetlesin, varsa bir suç unsuru bağımsız Türk yargısı yargılasın, gerekli cezayı da adalet versin. Şayet milli iradeden korkmuyorsanız ve milli iradeye saygı duyuyorsanız, kararı halk versin. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokratik teklifini Çorum’dan tekrarlıyoruz: Buyurun meclis genel kurulunda anayasa değişikliğini yapıp, erken yerel seçim yapalım. Halk atanmış belediye başkanları tarafından değil, kendi iradesiyle seçeceği belediye başkanları tarafından yönetilsin! Biz buradayız, halkın iradesine saygılıyız, sözde değil, özde milli ve yerliyiz. Ey AKP’nin belediye meclis üyeleri, İl başkanları, ilçe başkanları, belediye başkanları! Size sesleniyorum: Susmayın! Sustukça sıra size gelecek. Varsa suçunuz adalete kendiniz teslim olun, Tek adam rejimine teslim olmayın.”

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: