Yönetim masada güvenlik iş başında

“Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı İlçe Kaymakamları ve İlgili Kurum amirlerinin de katılımıyla Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Alp Aslanargun başkanlığında yapılan “Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı İlçe Kaymakamları ve İlgili Kurum amirlerinin de katılımıyla Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Alp Aslanargun toplantının amacından bahsederek; her kurumun Uyuşturucu ile Mücadelede yaptığı/yapacağı çalışmalarının paylaşılmasıyla diğer Kurum amirlerinin ve İlçe Kaymakamlarının da konu hakkında geniş bilgi sahibi olacağını, kurumlar arası koordinasyonun sağlanacağını belirtti. Tespitler sonucu Çorum’da yapılan ya da yapılması planlanan faaliyetler konusunda böyle bir bilgilendirme seminerinin gerekli olduğunun görüldüğünü bu sayede özellikle İlçe Kaymakamlarının kendi sorumluluk bölgelerinde ve sonraki görev yerlerinde yapacakları çalışmalarda bilgi sahibi olmalarının faydalı olacağını ifade etti. Toplantı İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Hitit Üniversitesi Rektörlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AMATEM’in çalışmalarını içeren sunumlarıyla devam etti.
61

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aslanargun, uyuşturucu ile Mücadele konusunda Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetlerinin güçlendirilmesinin önemine değinerek bu alanda bir dernek vasıtasıyla gönüllü kişilerin bağımlı bireyler ve ailelerine rehberlik edebileceği, destek olabileceği, devlet kurumları ile bu kişiler arasında bir köprü vazifesi oluşturarak, Çorum’da bu alanda gönüllülük esaslı çalışmaların güçlendirilmesi gerekliliğine işaret etti. Uyuşturucu ile Mücadele konusunda yapılan bu bilgilendirme ve koordinasyon toplantısının bir Çalıştay niteliği taşıdığını ve Çorum’da daha etkin çalışmaların yürütülebilmesi için Arzla Mücadele, Taleple Mücadele, Tedavi ve Rehabilitasyon süreçlerine ilişkin bir Çalıştay yapılmasının çok yararlı olacağını ifade etti. Katılımcıların görüşlerini de paylaştığı Uyuşturucu ile Mücadele Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.
62

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.