13 Temmuz 2015 Haber Yayın Tarihi:

% 70 Ağır özürlü şampiyonu tedavi etmediler

 

Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde % 72 ağır özürlü şampiyonu dövmedikleri kaldı. Tedavi için Babası Hasan Doğrusözle gittiği acil serviste iki doktor tarafından önce azarlanan ve hakarete uğrayan özürlü Şampiyon ” Beni Dövmediklerine şükür ediyorum” dedi.

26 şubat tarihinde Kars-Sarıkamış’ta düzenlenen Özel Sporcular Kayak Türkiye Şampiyonası’nda Sercan Doğrusöz, 14-18 yaş kategorisinde yarışırken, süzülme dalında Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Çorum’u temsil eden Zübeyde Hanım Gençlik Spor Kulübü sporcusu Sercan Doğrusöz, süzülme dalında şampiyon olmuş, altın madalya ve bir çok ödül almıştı.

Geçirmiş olduğu bir rahatsızlıktan dolayı Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde acil servise giden özürlü şampiyon başından geçenleri şöyle anlattı.
” Rahatsızdım. midem ağrıyor ve cırcır olmuştum. Babamla hastaneye gittik. Acil serviste bulunan birisinin isminin Dr. M.K ve Dr. C.Ş  olduğunu sonradan öğrendiğim Doktorlara, ‘ Kardeşim bakarmısınız hastayım dedim. ‘ Bana biz nereden senin kardeşin oluyoruz terbiyesiz seni dediler. Bende sinirlendim. Arkadaş dedim ben rahatsızım muayene olacağım diye söyledim. Bana hadi şurdan s…. git dediler. ve bana hakaret ederek hastaneden kovdular. bende babam la beraber özel hastaneye gittim ve tedavimi orada oldum. Beni dövecekler diye çok korktum” dedi.

Baba, Hasan Doğrusöz:


”Çocuk Ağır özürlü hocam dedim. Bana ne arkadaş” dediler
Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servisinde oğlu ve kendisinin başından geçenleri hüzünlü bir şekilde dile getiren Hasan Doğrusöz, yalvarmama rağmen bizi muayene etmeden hastaneden kovdukları için çok zoruna gittiğini belirterek şöyle konuştu.
” Oğlum midesinden rahatsız olmuş ve cırcırı ( İshal) vardı. Hastaneye gittik. Kardeşim bana bakarmısınız çok rahatsızım dedi. Doktorlar kardeşim denmesinden rahatsız olmuş olacaklar ki. Ne kardeşi be. terbiyesiz diye oğluma hakaret etti. bende hocam çocuk % 72 ağır özürlü. Siz onun kusuruna bakmayın dedim. Ama beni anlayacakları yerde bana ne kardeşim özründen, bende özürlüyüm dedi ve hakaret ederek bizi tedavi edemeyeceklerini söyleyip hastaneden çıkmamızı söylediler. bende oğlumu alıp özel hastaneye götürdüm. tedavisini yaptırdım. Gerekli mercilere dilekçe verdim ve yasal işlem başlatmalarını istedim. Çok zoruma gitti. Dövecekler sandım bağırmalar ve hakaretleri sıralayınca”dedi.

 

Çorum Valisi Ahmet Kara ödül vermişti

Sercan Doğrusöz 2

 

Vali Ahmet Kara, 12-14 Şubat tarihleri arasında Sarıkamış’ta yapılan Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonasında süzülme kategorisinde birinci olarak altın madalya kazanan Sercan Doğrusöz, ikinci olarak gümüş madalya kazanan Elvan Furkan Kese ile üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olan Taylan Mert Akça ve Kübra Kovankaya’yı makamında kabul ederek ödüllendirmişti.
Vali Ahmet Kara, başarılı olan sporcuları önümüzdeki yıl sömestır tatilinde Sarıkamış’ta hem çalışma hem de tatile gönderebileceklerini, bu konuda gerekli çalışmanın yapılması halinde Valilik olarak gerekli desteği vereceklerini söyleyerek başarılı sporcularla tek tek ilgilendi.
Öğrencilerin başarılarıyla ilimizi gururlandırdıklarını ifade eden Vali Ahmet Kara, öğrencileri ve antrenörlerini kutladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...