27 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

AKP, VATAN Partisine Saldırdı 2 kişi göz altında

akpnin_vatan_partisi_korkusu_siddete_donustu_h70535_1b547AKP’nin Vatan Partisi korkusu şiddete dönüştü. Konya’da seçim çalışması yürüten Vatan Partisi adayına AKP’liler saldırdı. Kahramanmaraş’ta ise Erdoğan mitinge gelecek diye Öncü Gençlik üyeleri yolda yürürken gözaltına alındı.

Vatan Partisi Konya milletvekili adayı E. Albay Nejat Yatkın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun köyüne 10 kilometre mesafedeki Hadim ilçesinde seçim çalışması yürüttüğü sırada AKP’liler tarafından saldırıya uğradı. Esnaf ziyareti için ilçeyi dolaşan Yatkın, seçim politikalarını anlatmak için girdiği bir dükkanda AKP’li bir esnaf tarafından küfür ve hakarete maruz kaldı. Ardından toplanan AKP’li grup tarafından sopalı saldırıya uğrayan Yatkın, Vatan Partili gençlerin saldırıyı püskürtmesinin ardından karakola giderek suç duyurusunda bulundu.

ÖNCÜ GENÇLİK’E GÖZALTI

Bugün bir diğer olay da Kahramanmaraş’ta yaşandı. Erdoğan’ın miting için gittiği Maraş’ta Vatan Partisi gençlik kolu Öncü Gençlik üyesi 2 kişi gözaltına alındı. Tayyip Erdoğan’ın yetkilerini aşarak yaptığı seçim mitinglerinde Öncü Gençlik üyelerinin sebepsiz yere gözaltına alınması, korkunun boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Öncü Gençlik üyeleri hala gözaltında bulunuyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...