21 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

Tayyip Erdoğan’ı Vatan Partisi engelledi

tayyip

ADANA’da seçim kuruluna yapılan başvurular sonucu belirlenen miting takvimine göre, 29 Mayıs Cuma günü Uğur Mumcu MeydanıVatan Partisine tahsis edildi. Valiliğin seçim kuruluna aynı gün alanın CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan’a tahsisi konusunda başvurusu seçim kurulu tarafından görüşülerek red edildi.

Vatan Partisi 7 Mayıs 2015 tarihinde Seyhan Seçim Kuruluna başvururak 29 Mayıs 2015 tarihinde Uğur Mumcu Alanını kendilerine tahsis edilmesini talep etti. Vatan Partisinden 8 gün sonra Adana Valiliği tarafından 15 Mayıs tarihinde Vali Mustafa Büyük imzalı yazı ile 29 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın halkla buluşması için o tarihte diğer siyasi parti faaliyetleri için tahsis yapılmaması talep edildi. Seyhan Seçim Kurulu 18 Mayıs tarihinde toplanarak Valiliğin bu talebine ret kararını aldı.

‘ÖNCELİK SİYASİ PARTİLERE AİT’

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Vatan Partisi Adana milletvekili adayı Mehmet Turgut Okyay bu kararın Türkiye’de hukukçuların olduğunu kanıtladığını söyledi. Açıklamanın devamında Okyay şunları söyledi “Cumhurbaşkanlığı, seçim döneminde böyle bir miting yapamaz Bilhassa Siyasi Partilere ayrılan alanda hiç yapamaz. Kaldı ki seçim döneminde öncelik Siyasi Partilere aittir.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...