Uslu, çorumlular gecesinde protesto edildi

Uslu protestoMerkezi İstanbul’da bulunan Çorum Dernekler Federasyonun geleneksel olarak düzenlediği Çorumlular gecesi önceki gün Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Geceye yoğun ilgi vardı. İstanbul’da yaşayan Çorumluların yanı sıra siyaset, bürokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşlarından da çok sayıda isim geceye katıldı.
İstanbul’da yaşayan Çorumlular arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak için yapılan Çorumlular gecesinin açılış konuşmasını ÇORDEF Başkanı Süleyman Gökçe yaptı.
Süleyman Gökçe’nin konuşmasının ardından Salim Uslu kürsüye davet edildi. Salim Uslu’nun kısa bir selamlama konuşması yapması bekleniyordu ancak konuşma beklenenden uzun oldu. İktidarın icraatlarını anlatırken, zaman zaman da muhalefeti ve geçmiş dönemdeki hükümetleri eleştiren Salim Uslu yaklaşık 40 dakikalık konuşma yaptı.
Geçtiğimiz 13 yılda Çorum’un devlete ödediğin 3 Milyar TL vergi karşılığına 13 Milyar TL’lik yatırım adlını söyleyen Salim Uslu “Bu Çorumlular ekmeden biçmiş demektir” şeklinde konuştu.
Çorumlular arasında birlik ve beraberliği sağlamak için düzenlenen gecede Salim Uslu’nun siyasi konuşma yapması salondan bir anda tepkilere neden oldu. Arka sıralarda oturan bir grup tarafından Salim Uslu’ya tepki sesleri yükseldi.  Salim Uslu’nun protesto edildiği sırada salonda gerginlik yaşandı. İki grup arasındaki tartışma salonu bir anda karıştırdı. Araya girenler tartışmayı kavgaya dönüşmeden önlerken bazı izleyiciler salonu terk etti.
Çorumlular gecesine bu görüntüler damgasını vururken Salim Uslu’da konuşmasını sürdürdü. Kendisine tepki gösterenlere sert cevap veren Uslu, “Beni siz çağırdınız, dinleyeceksiniz. Tahammül edemeyen çıkar gider” şeklinde karşılık verdi. Salim Uslu konuşmasını sürdürürken, programa katılan MHP’nin Çorumlu İstanbul milletvekili adayları da salonu terk etti. Gerginliklere sahne olan gece sanatçıların konseri ile devam etti. Birbirinden güzel türkülerle siyasi atmosferden kurtulan izleyiciler biraz olsun stres attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir