İskilipten sonra Bitliste de ortalığı karıştırdı

orhan_ozturk_bitlis_valisi_olduBitlis Valisi Orhan Öztürk, şehirlerin tanıtımıyla ilgili gazetecilerle bir toplantı yaptı. Öztürk o toplantıda skandal ifadeler kullandı. Öztürk, Türkiye Cumhuriyeti toprakları olan Diyarbakır için “Kürdistan’ın başkenti olmasıyla tanınıyor” dedi.

Bitlis Valisi Orhan Öztürk, şehirlerin tanıtımıyla ilgili gazetecilerle bir toplantı yaptı. Öztürk o toplantıda skandal ifadeler kullandı. Öztürk, Türkiye Cumhuriyeti toprakları olan Diyarbakır için “Kürdistan’ın başkenti olmasıyla tanınıyor” dedi.

Geçtiğimiz dönem içerisinde Çorum -İskilip ilçesinde AKP den Belediye başkanlığı yapan Orhan Öztürk, İlçedeki pisuvarları ” Günah” diye kaldırmıştı. Yaygın basında çıkan haberlerden sonra ilçede adı tuvaletçi başkan olarak anılıyordu. Daha sonra kaymakam olarak B. Çekmeceye atanan Öztürk, Vali olarak atandığı Bitliste yine yaptı yapacağını.
O ne Diyarbakır valisi ne de PKK üyesi… “Diyarbakır Kürdistan’ın başkenti olarak biliniyor” diyen kişi Bitlis Valisi Orhan Öztürk.
Öztürk, Nemrut Krater Gölü’nün Avrupa’nın seçkin destinasyonları arasına girmesiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan gazetecilere açılımı övdü.
Bir ili tanıtmanın belgesellerle, broşürlerle, filmlerle değil de farklı şeyleri gerektirdiğini anlatan Vali Öztürk, Diyarbakır ile ilgili tartışılacak bir örnek verdi.
Öztürk bu sözlerinin devamında durumu kurtarmaya çalıştı.
Ulusal Kanal Vali Orhan Öztürk’ün açıklamalarını İçişleri Bakanlığı’na sordu. Bakanlık “açıklamalardan bilgisinin olmadığını” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.