3 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

Bekiroğlu kendisiyle çelişti, ipler gerildi

BekiroğluAK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, kendi kendine tezada düştü. Önceki gün AK Parti’den MHP’ye geçiş olduğunu yalanlayan ve ardından tekzip edilmesini isteyen Bekiroğlu dün de farklı bir konuşma da bulunarak, MHP’ye geçişleri doğruladı. Bir anlamda yalanlayıp sonra da doğrulayan İl Başkanı Bekiroğlu bazı kişilere de çamur atarak, bunun istifa değil, görevden alma olduğunu söyledi.
Bekiroğlu, dün parti binasında yaptığı açıklamada, MHP’ye ağır eleştirilerde bulundu. Mecitözü’nde istifa ettiği söylenen gençlik kolları başkanının görevden alındığını dile getiren Bekiroğlu, “40 kişi olarak bildirilen istifalar ise 12 kişidir. 2 kişi gençlik kolları yönetiminden, 10 kişi de partiden olmak üzere 12 kişi istifa etmiştir. Bu da son derece normal bir durumdur. AK Parti’nin kapısı herkese açıktır, gidene de dur demeyiz” dedi.
Kendisinin ve yönetiminin 25 Ocak 2015 tarihinde göreve geldiğini, 2 aylık süre içerisinde 106 bin 602 olan üye sayısını 108 bin 727 kişiye çıkarttıklarını, bu süre içerisinde 2115 yeni üye kaydı yaptıklarını bildiren Bekiroğlu, hizmetleriyle övünç duydukları eski İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan döneminde üye sayısı ve performans bakımından Türkiye genelinde 5 ve 7. sıra arasında bulunan Çorum’un şu anda 3. sıraya yükseldiğini açıkladı.
İlçeler arasında da Mecitözü Teşkilatı’nın 300 yeni üye ile birinci olduğuna dikkati çeken Bekiroğlu, “İlçe Başkanımız birinci oluyor ama gençlik kollarında icraat sıfır. Çalışmalarını yetersiz ve verimsiz bulduğumuz gençlik kolları başkanını önce nazik bir dille uyardık, sonra da görevden almak zorunda kaldık. Bu durumu gençlik kolları başkanımız rencide olmasın, incinmesin diye kamuoyu ile paylaşmadık. Ancak kendisi uyanıklık yaparak ve başka partinin mensupları ile de görüşerek görevden alındığını, istifa etmiş gibi kamuoyuna yansıttı. Yönetimden de 2 kişinin de istifa etmesini sağladı. İstifa eden kişilere baktığımızda bu gencin eşi, ailesi, yakın akrabaları ve arkadaşları olduğunu görüyoruz. İstifa edenlerin toplamı 40 kişi değil, 12 kişidir. Bu da son derece normaldir. Bizde çalışmayana yer yoktur. Bizim çalışacak, koşturacak insanlara ihtiyacımız var. AK Parti’nin kapısı herkese açıktır. Gidene de dur demeyiz” şeklinde konuştu.
MHP İl Başkanı Bekir Çetin’in konuyla ilgili açıklamalarını da eleştiren Bekiroğlu, bu tür konuları ciddiye almadıklarını ve bu tür konularla uğraşmadıklarını kaydetti. Bekiroğlu, “Biz önce lafa bakarız laf mı diye, bir de söyleyene bakarız adam mı diye?” diye konuştu.

MHP SUNGURLU’NUN HESABINI VERSİN
Bekiroğlu, Sungurlu Belediyesi’nde yaşanan olayları sert dille eleştirerek, Çorum Valisini, Sungurlu Kaymakamını ve Cumhuriyet Savcılığı’nı göreve davet etti. Bekiroğlu, “MHP, Mecitözü’nde AK Partili gençleri istifa ettirip kendi partilerine geçirmeye çalışacaklarına, öncelikle Sungurlu’nun hesabını versin” dedi.
Sungurlu Belediyesi’nin içerisinde meydana gelen bir kavga olayında bir devlet memurunun hayatını kaybettiğini bildiren Bekiroğlu, “7 kişilik bir grup 55 yaşındaki kalp hastası bir devlet memurunu döverek, ölümüne sebebiyet verdi. Üstelik de avukat olan kızının gözü önünde. Dövenler kim? Birisi MHP’li belediye başkan yardımcısı, birisi başkanın koruması, diğerleri ihale ile belediyeden iş alan şirketin taşeron çalışanı işçiler. 30 bin nüfuslu bir ilçede korumanın ne işi var? Başkan, neden korkuyorsun? Korkma bir şey olmaz. Bu memlekette kahraman savcılara bir şey olur, sana yine bir şey olmaz.
Peki taşeron işçilerin belediyede ne işi var? Çorum Belediyesi’nde taşeron işçiler sahada çalışırken, sektörlerine göre işyerlerinde görevlerini yaparken Sungurlu’da taşeron işçiler belediye binasında ne iş yapıyor? 7 kişilik bir grubun kalp hastası bir devlet memuruna siyasi nedenlerden dolayı saldırmasına, kızının önünde dövmesine çok üzüldük. Ölüm olayına sebebiyet veren 7 kişilik gruptan başkan yardımcısı ve başkan koruması tutuklanmıştır. Diğerleri de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır” diye konuştu.

Çetin: AKP’li başkan
kendi kendine çelişti

MHP ile AK Parti arasında yaşanan istifa depremi farklı bir boyuta ulaştı. Dün AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’nun istifa değil görevden alma şeklindeki açıklamasının ardından MHP İl Başkanı Av. Bekir Çetin’de AKP İl Başkanının kendi kendine çelişen ifadeler ile MHP’ye geçişlerin üstünü örtmeye çalıştığını ayrıca geçişleri yalanlayarak AKP siyasetine yakışır bir il başkanı olduğunu bir kez daha ispatladığını açıkladı.
Çetin, yaptığı sert açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Dün basınımıza AKP Mecitözü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin’in ve yönetim kurulu üyelerinin partimize katılacağı haberleri geçmiştir.
Akabinde AKP il başkanı “Bazı İnternet Gazetelerinde Mecitözü İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin yönetim kurulu üyelerinin Partimizden istifa ederek MHP’ye geçtikleri yönünde çıkan haberler asılsız ve yalandır, haberi yapan kişileri tekzip ediyoruz.” Şeklinde resmi facebook adreslerinden bir beyanat yayınlayarak basınımızı zor durumda bırakmıştır. Söz konusu açıklama şu şekildedir; Mecitözü ilçe teşkilat binamızda gerçekleştirilen tören ile AKP Mecitözü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ve yönetim kurulu üyeleri kardeşlerimiz partimizin üyelik giriş formlarını imzalayarak Milliyetçi hareket Partisi’ne katılmışlardır. Kendilerine bu vesile ile partimize tekrardan hoşgeldiniz diyorum.AKP il başkanı dün yaptığı açıklamada Mecitözü Gençlik kolları başkanının MHP’ye geçeceği haberlerini yalanlamış, bugün ise dün bizzat kendisinin yaptığı açıklamayı kendi içerisinde dahi çelişen bir açıklama ile yalanlayarak AKP siyasetine yakışır bir il başkanı olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Sayın AKP il başkanının gençlerin partimize katılmamaları için ne cümleler sarf ettiğini çok iyi biliyoruz. Bütün hemşerilerimiz de zaten bu durumu tahmin edebilmektedir.

AKP ÖLEN KİŞİNİN ARKASINDAN SİYASİ RANT ELDE EDİYOR
AKP il başkanı bizlerin öncelikle Sungurlu Belediyesinde gerçekleşen üzüntü verici olayın hesabını vermemiz gerektiğini söylediğini de basınımız kanalıyla öğrenmiş bulunmaktayız. Vefat etmiş bulunan bir insanın ölümünden siyasi rant devşirmeye çalışmakta tam olarak AKP’nin siyasi meşrebine uygun bir hareket olmuştur. Söz konusu olayda zaten şu anda adli makamlara intikal etmiştir ve Türk yargısı sorumlu her kimse hükmünü verecektir. Sayın AKP il başkanı hesap sormaya bu kadar meraklı ise evvela başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın tabiri ile “Ankara’yı parsel parsel satan” belediye başkanlarından, Peygamber Efendimiz(s.a.v.)’i hata yapmakla suçlayıp kendilerinin aynı hatayı yapmadıklarını söyleyen bakanlarından, mevcut cumhurbaşkanını Allah’ın bütün sıfatlarını üzerinde toplamış bir lider olarak tanımlayan milletvekilinden, başbakanımızın sünnetidir diyerek kendi liderini Peygamber Efendimiz(s.a.v.)’e benzeten bakan yardımcılarından, kolunda 700.000 TL’lik saatler taşıyan bakanlarından, evinde bulunan paralarını bir türlü sıfırlamayı başaramayan bakan çocuklarından, kutsal kitabımızın ayetleri ile dalga geçen, yaptıkları iddia edilen yolsuzlardan aklanmaları için Yüce Divan’a göndermeyi cesaret edemedikleri bakanlarından hesap sormakla bu işe başlayabilir. Ancak bu cesareti kendisinde göremeyen AKP’ye Türk milleti 7 Haziran günü gerekli hesabı sandıkta soracak ve ülkemizin 8 Haziran sabahında uyanacağı Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarında hakkı yenen her bir vatandaşımız için sorumlulardan Türk adaleti önünde hesap sorulacaktır.”

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...