3 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

Hitit’te 5600 anjiyo

hititHitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 2 yıl içerisinde 5 bin 600 anjiyo, 400 kişiye de açık kalp ameliyatı yapıldı.

AK Parti eski İl Başkanı, Çorum Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sami Ceylan, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açık kalp ameliyatı olan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın babası Bahri Alkan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ceylan, ayrıca dün başarılı bir kalp ameliyatı geçiren İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya’yı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sami Ceylan, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başarılı bir açık kalp ameliyatı olan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın babası Bahri Alkan’a geçmiş olsun ziyareti sırasında ameliyatı gerçekleştiren hocalardan da bilgiler aldı.

Rektör Reha Metin Alkan ve bazı hastane yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında hastanede yapılan anjiyo ve açık kalp ameliyatları değerlendirildi.

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sami Ceylan, hastane bünyesinde faaliyet gösteren Koroner Anjiografi Ünitesi ile Kardiyovasküler Cerrahi Merkeziyle kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinde çıtanın yükseldiğini, artık bu tür ameliyatların Çorum’da çok rahat ve başarılı bir şekilde yapıldığını belirterek, bu ameliyatların Çorum’da yapılmasıyla birlikte 20 bine yakın Çorumlunun Ankara’ya gitmekten ve büyük masraflar yapmaktan kurtulduğunun, kent ekonomisinin kazançlı çıktığının altını çizdi.

Ceylan, yaklaşık iki yıl içerisinde 5600 kişiye anjiyo, 400’e yakın kişiye de açık kalp ameliyatı yapıldığını açıklayarak, Çorum’un sağlıkta hamle yapan ve varlığını kanıtlayan bir il haline geldiğini vurguladı. Ceylan, başka illere sevklerin önlendiği gibi birçok ilden de Çorum’a hasta kabul edildiğini kaydetti.

ÇORUM’U SAĞLIK KENTİ

HALİNE GETİRENLERE TEŞEKKÜR

Ceylan, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bu seviyeye gelmesinde büyük katkısı bulunan eski Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’a, milletvekillerine ve başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Rektör Reha Metin Alkan’a, hastane yöneticilerine, eski Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Turgay Happani ve yeni Genel Sekreter Ömer Sobacı’ya, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milletvekili Aday Adayı Ceylan, gerek Rektör Alkan’ın babası Bahri Alkan’ın, gerekse İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın ameliyat olmak için Çorum’u tercih etmesinin oldukça anlamlı olduğunu dile getirerek, her iki ameliyatı da başarıyla gerçekleştiren hocalara, sağlık kadrosuna teşekkür etti.

Ceylan, Bahri Alkan, Halil İbrahim Kaya ve ailelerine tekrar geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra hastaneden ayrıldı.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...