Haber Yayın Tarihi:

Osmancık OSB Resmen Kuruldu

osmancık osbbBuna göre Osmancık OSB, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın yüzde 40, Osmancık Belediyesi’nin yüzde 40 ve İl Özel İdaresi’nin yüzde 20 ortaklığıyla kuruluyor.
Bilindiği gibi Osmancık ilçesi Hamitler Mevkii’ne kurulacak olan OSB için yer tahsisinin ardından organizasyon yapılanması da tamamlandı.
Osmancık OSB’nin ilk mütevelli heyet toplantısı 6 Şubat 2015 tarihinde gerçekleşmiş olup, bu toplantıda Osmancık OSB’nin mütevelli heyeti, yönetim kurulu ve denetim kurulu oluşturuldu.
Buna göre Mütevelli Heyet Başkanlığı’na Yakup Karaca (Çorum TSO) Başkan Vekilliği’ne Ömer Bülent Karagöz (Osmancık Belediyesi) ve üyeliklere Hamza Karataş (Osmancık Belediyesi), Kadir Eskiadam (Osmancık Belediyesi), İzzet Karakaş (Osmancık Belediyesi), Besim Özüdoğru (Osmancık Belediyesi), Hüseyin Cebeci (Osmancık Belediyesi), Çetin Başaranhıncal (Çorum TSO), Sakin Bilge (Çorum TSO), Aytaç Baba (Çorum TSO), Hakan Okudan (Çorum TSO), Muharrem Sarıaslan (Çorum TSO), Ömer Arslan (İl Özel İdaresi), Fatih Mehmet Şahbaz (İl Özel İdaresi) ve Mehmet Yücel (İl Özel İdaresi) seçildi.
Osmancık OSB Yönetim Kurulu ise; Başkan Çetin Başaranhıncal, Başkan Vekili Hamza Karataş ve üyeliklere de; Kadir Sağlam, Sakin Bilge, Ömer Arslan, seçilmiştir. Denetim Kuruluna da Ömer Bülent Karagöz ve Muharrem Sarıaslan getirildi.
Osmancık OSB’nin son olarak idari anlamda yapılanmasıyla gerekli resmi işlemler tamamlanarak, süreç Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayına sunuldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da 24 Şubat 2015 tarihinde gerekli imzaları atmasıyla Osmancık Organize Sanayi Bölgesi, resmen kuruldu.
Osmancık OSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Cahit Bağcı’nın süreci hassasiyetle takip ettiğini belirterek “Sayın Milletvekilimiz Cahit Bağcı, resmi sürecin tamamlanmasının ardından gelişen bürokratik süreci de takip ederek, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayının çok kısa bir sürede alınmasını sağlamıştır. İlimizin kalkınmasına, sanayisinin gelişmesine, üretim ve istihdam yapısının güçlenmesine son derece katkı sağlayacağına inandığımız Osmancık Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Başaranhıncal, Çorum OSB’den edindikleri tecrübe ile Osmancık OSB’nin de cazibe merkezi haline gelmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini sözlerine ekledi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...