Haber Yayın Tarihi:

Çorum TOKİ öğrencilerinden Ağrılı Öğrencilere destek

toki_ehts_1TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu’ndan Ağrı’nın Kaçmaz Köyü’ne yardım eli uzandı.
TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu öğretmen ve öğrencileri ile Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nin, Ağrı’nın Hamur ilçesi Kaçmaz Köyü İlkokulu öğrencileri için düzenlediği
yardım kampanyası sona erdi. Kampanyada toplanan malzemeler Ağrı’ya ulaştırdı.
Okul Müdür Yardımcısı Abdulbaki Altunay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Okulumuz 2/C Sınıf öğretmeninin zümredaşı olan Ağrı Hamur ilçesi Kaçmaz Köyü İlkokulu sınıf öğretmeni Ethem Gündüz ile irtibata geçmesi ve oradaki mahrumiyetin farkına varması sonucunda okulumuz idaresine Ağrı’da ki öğrencilerimize okulumuz Sosyal Yardımlaşma Kulübü aracılığıyla yardım kampanyası için başvuruda bulunmuş, bu durum okulumuz idaresi tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bunun üzerine 2/C sınıfı öğretmeni Seher Gündüz Sosyal Yardımlaşma Kulübü, Okul Aile Birliği yetkilileri ve öğrencileriyle kısa zamanda büyük bir yardım kampanyası başlatmıştır. İlimiz Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nin de katkılarıyla Ağrı ili Hamur Kaçmaz Köyü İlkokulu öğrencilerine çok sayıda okuma kitabı, kırtasiye malzemesi, kışlık bot ve giyim malzemesi yardımında bulunulmuştur. Öğrencilerimiz ve Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nin bu sosyal sorumluluk projesinde göstermiş oldukları duyarlılık ile kardeşlik duygularının pekişmesinde yaptıkları katkı bizi mutlu etmiştir. Bu güzel gelişmeler üzerine okulu idaremiz TOKİ Şehit Şükrü Özyol 2/C sınıfı ile Ağrı ili Hamur ilçesi Kaçmaz Köyü İlkokulu 2/A sınıfını kardeş sınıf ilan ederek bundan sonra da ihtiyaç duyulan malzemelerin temini konusunda sürekliliği sağlamaya çalışacağız” dedi.
Okul Müdürü Mustafa Karaca ise duyarlılık ve örnek çalışmalarından dolayı 2/C Sınıf Öğretmeni Seher Gündüz’e ,öğrencilerine, Okul Aile Birliğinin yetkililerine ve Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tığlı’ya, Gençlik Merkezi eğitim uzmanı Murat Aksan’a teşekkür etti.
Yardım kampanyasına öncülük eden TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu 2/C sınıf öğretmeni Seher Gündüz’de yaptığı açıklamada böyle güzel bir kampanyaya vesile olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.
Gündüz, ayrıca kendisini daha da çok sevinçli kılan bir olayında kampanyaya öğrencilerinin, velilerinin, Okul Aile Birliğinin ve Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin gönülden vermiş oldukları destek olduğunu söyledi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...