Haber Yayın Tarihi:

CHP’den MHP’ye Taziye

CHPMilliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Av. Bekir Çetin, Fırat Çakıroğlu’nun şehit edilmesini, yandaş medya tarafından sağ, sol kavgası haline dönüştürülmek istendiğini ileri sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, Milliyetçi Hareket Partisi’ne taziye ziyaretinde bulundu. Dün CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım ve yönetim kurulunun katıldığı ziyarette, geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nde terör örgütü yandaşlarını saldırısı sonucu hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için başsağlığı dileğ iletildi.

BİZİ 12 EYLÜL ÖNCESİNE

GÖTÜREMEYECEKLER

Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım,  hükümetin vatandaşın canını, malını ve tüm haklarını koruması gerektiğini, hükümetin 12 Eylül öncesine götürmek istediğini fakat başaramayacaklarını belirtti. Yıldırım, “Ege’de Fırat gibi bir canımız gitti. Allah rahmet eylesin. Hükümet can güvenliğini sağlamak zorunda. Süleyman Şah Türbesi’yle ilgili olarak Osmanlı diye yeri göğü inletip, ecdadına sahip bile çıkamayan bir hükümet var. İktidarın dini imanı para. Binlerce yıldır biz beraber yaşadık. Hiç kimse bizi 12 Eylül öncesine götüremeyecek. Biz bütün canlarımıza sahip çıkmalıyız. Türkiye’nin ayrışmasına bölünmesine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

KATİLLERDEN HESABINI SORACAĞIZ

MHP İl Başkanı Bekir Çetin ise, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ziyaretinin çok önemli olduğunu, zira bunun bir sağ sol kavgası haline dönüştürülmek istendiğini ifade etti. PKK’lıların üniversiteleri ele geçirdiğini belirten Çetin, Fırat Çakıroğlu’nu şehit edenlerden hesabının sorulacağını vurguladı. Çetin,  “ Sizlerin ziyareti bizim için çok önemli. Çünkü yandaş medya Fırat’ın ölümünü karşıt gruplar şeklinde sağ sol kavgası şeklinde yansıtmaya çalıştı. Bu üniversitelerin PKK’lıların ele geçirmesi sonucu bir vatanseverin şehit edilmesidir. Sağ sol kavgası değildir. Bir vatan evladının PKK’lılar tarafından şehit edilmesidir. Bizim iktidarımızda bu yapılanların hesabı sorulacaktır” dedi.

Çetin, Süleyman Şah Türbesi’yle ilgili olarak, bu olaya faillerinin hukuk karşısında hesabını vereceğini belirtti. Çetin, “Türkiye Cumhuriyeti ilk defa toprak kaybetmiştir. Ülkeyi idare edenler kutsal emanetleri getirdiklerini orada bir şey kalmadığını söylüyorlar. Orada kutsal bir vatan toprağı bırakılmıştır. Buna sebep olanlar hukuk karşısında hesap verecektir. Hiç bir iktidar kalıcı değildir. Bu iktidarında sonu gelmiştir” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...