Haber Yayın Tarihi:

Sungurlu sallanmaya devam ediyor

sungurlu

Sungurlu ilçesinde önceki gün saat 19.30 ile dün akşam saat 18.30 arasında 9 ayrı deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nden edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan depremlerin en büyüğü 3.7 en küçüğü ise 1.8 şiddetinde olduğu öğrenildi. Dün akşam meydana gelen ilk depremin merkez üssünün Kemallı Köyü olduğu öğrenildi. 20.28 sıralarında kaydedilen ve şiddeti 3.7 olarak ölçülen depremin, yer yüzeyinin 5 kilometre altında meydana geldiği belirtildi.
En son meydana gelen depremin merkez üssünün Kemallı Köyü olduğu öğrenildi. 18.32 sıralarında kaydedilen ve şiddeti 2.9 olarak ölçülen depremin, yer yüzeyinin 6 kilometre altında meydana geldiği öğrenildi.
BAŞKAN UZUNKAYA VATANDAŞLARI SAKİNLEŞTİRDİ
Sungurlu Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya ilçede meydana gelen depremler sonrası mahalleleri gezerek panik yaşayan vatandaşları sakinleştirdi. Başkan Uzunkaya, “İlçemize bağlı köylerde dün ve bugün meydana gelen depremler ilçemizde de hissedildi. Depremlerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bundan önceki depremlerden bildiğimiz üzere artçı sarsıntıları olacaktır. Halkımızın paniğe kapılmaması gerekiyor” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...