Haber Yayın Tarihi:

Annesi ve kız kardeşine küfür etti, babasını yumrukladı. ‘EVLATLIKTAN RET ETTİM’

hakan tercan ismail tercan nilgün koçak

Ailesi ile kötü alışkanlıkları yüzünden ters düşen H. T isimli genç, annesine telefon açarak küfür edip, kız kardeşine hitaben ise kötü yola düşürüm tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle babası tarafından evlatlıktan ret edildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Baha bey caddesi üzerinde yaşanan bir tartışmanın ardından ilginç ve düşündürücü bir konu çıktı. İsmail Tercan isimli vatandaş Baha bey Caddesinde akrabaları Ali Aygün, Mürsel Aygün ve Mürsel Kabadayı ile birlikte yürürken Oğlu H. T nin araçla yolu kesilerek yumruklarına hedef olmuş. Suratından hafif yaralanmıştı. Akrabalarının devreye girmesi nedeniyle olayı yetkili mercilere taşımayan İsmail Tercan, ‘eşime telefon açarak küfür eden ve kız kardeşi için ise insanların ve insan olanın kardeşine değil başka bir bireye bile söylemesi kabul edilemeyecek şeyleri söylemesi dünyamı karartı. Şuurumu kaybettim. Kabul edemedim. Annesine ağza alınmayacak küfür eden, kız kardeşine ise yedi kat yabancının yapamayacağı ithamlarda bulunan kişi benim evladım olamaz’ dedi.

İsmail Tercan açıklamasını şöyle sürdürdü. ‘ Siz bir evladı düşünün ki bütün imkanlarını seferber ettiğin oğlunun annesine ve kız kardeşine yaptığını hiçbir millete mensup birey kabul edemez. Bana akrabalarımın arasında yolumu kesip yumruk atmasını bir yerde anlar sineye çekersin. Ama diğerlerinin sineye çekilecek yanı olmaz ve de olamaz. Ben nasıl yad ellerde gurbetlerde kuru yerlerde yatarak kazandığım malımdan payı bunun gibi bir kişiye nasıl verebilirim. Savcılığa giderek o kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Yasal çerçevede ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Allah kimseye böyle bir evlat vermesin’ dedi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...