Haber Yayın Tarihi:

AYDINLIK GAZETESİ VE ULUSAL KANAL

Aydınlık

Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi ile dayanışma amacıyla 23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Alis Düğün Salonu’nda yemekli bir toplantı düzenlenecek.

Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal Çorum Temsilciliği’nce organize edilen dayanışma yemeğine Ulusal Kanal Program Yapımcısı Teoman Alili, tiyatro oyuncusu Leyla Okay, Aydınlık Gazetesi Avrupa Temsilcisi Ali Mercan, Halkın Sanatçılar Birliği Başkanı Fezvi Kurtuluş’un katılacağı açıklandı.

Etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada ise şu görüşlere yer verildi:

“Ülkemiz, Amerika’nın bir araya getirdiği AKP-BDP koalisyonu tarafından federasyon vb. adlar altında bölünmektedir. AKP-BDP koalisyonu el birliği ile bir bölünme Anayasası hazırlamaktadır. Muhalefet Anayasa hazırlık Komisyonlarında yer alarak bu bölücü Koalisyona destek olmaktadır. Ama AKP bu desteği bile yetersiz bularak referandum sözlerini dillendirmektedir. Başkanlık sistemi altında Amerikancı bir diktatörlük meşrulaştırılmak isteniyor.

Federasyon ve bölücü Koalisyon sözcüleri barış yeminleri ediyorlar. Amerikan planlarıyla nerelere barış gelmiş herkes görüyor. Afganistan yıllardır kan deryasına dönmüş, Irak’ta milyonlarca insan öldürülmüş, yine o kadar kadının ırzına geçilmişti. Suriye’de fiilen bir savaş sürmektedir. Suriye’de mezhep ve etnik temelde bölücülük ve kargaşalık körükleyen mihraklar Türkiye’yi de kaosa ve iç savaş ortamına sürüklemek istemektedirler.

Emperyalist güçlerin planlarına karşı çıkmadan, hatta o planlarda piyon rolü alarak söylenen bütün barış sözleri yalandır, gerçek niyetleri gizlemek için edilen yemindir. Etnik bölücülük yaparak ve bunun peşine mezhep ayrılıklarını da bağlayarak edilen barış yeminleri kimseyi kandıramaz.

Geçmişte yaşanan acı tecrübelere dayanarak şehrimizde istenmeyen olaylara meydan verilmeyeceğini biliyoruz. Kökeni ve inancı ne olursa olsun milli hedefler etrafında toplanıyor ve Atatürk’te birleşiyoruz. Oluşan milli birliğin bozulmasına izin verilmeyecek, Milli Hükümet kurulacak ve Bağımsız Türkiye’de gerçek barış gelecektir.

Çorum’dan da muhalefete sesleniyoruz: Türkiye’nin bölünmesini meşrulaştıracak olan Anayasa Komisyonlarından çekiliniz. AKP kendi yaptığı bölücü planı muhalefete kabul ettirmek için Komisyonlara hapsetmiştir. Zaten Mart ayında kendi planınıreferandum yoluyla yürürlüğe koyacağını açıklamıştır.

Bölücü ve yıkıcı faaliyetlerin sözcüsü haline gelen, bağımsızlığını yitirmiş yandaşbasına karşı korkmadan gerçekleri duyuran Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesini güçlendirmek ve milli güçler olarak bir araya gelmek için 23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00 da Alis Düğün Salonu’nda bütün yurtseverlerle buluşuyoruz.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...