Haber Yayın Tarihi:

13 ÖRGÜT BİNLERLE ATASINDA İDİ

Atatürk’ün ölümünün 79’. Yıl dönümünde Çorum’da 13 örgüt binlerce vatandaşla beraber Atasının, Hıvzı Veldet Velidedeoğlu parkında bulunan anıtını saat 08 45’de yağmura rağmen doldurdu.
ADD, SES, TGB, Çağdaş Av. Birliği, Tüm Bel SEN, Eğitim İş, DİSK, Emekli Sen Sendika ve Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ve CHP, İp, DSP ve BÇP siyasi parti katıldı.
İki gündür devam eden sağanak yağmura rağmen 10 Kasım Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü Çorum’da saat 08.00 da Hürriyet meydanında bir araya gelerek Gazi Caddesinden Hıvzı Veldet Velidedeoğlu parkında bulunan anıta gelerek bağlılıklarını bir kez daha dosta düşmana gösterdiler. 2 gündür aralıksız devam eden sağanak yağmur saatler 09.00 gösterirken durdu. Vali Nurullah Çakır, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Garnizon Komutanı Alb. Hakan Saraç, Cumhuriyet Baş Savcısı Bayram Eray, Mülki Erkan tam kadro olarak katılırken yaklaşık 1500 civarında vatandaş Atayı yalnız bırakmadı. 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliğinde Çorum’da her hangi bir olumsuz olay yaşanmadı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...