Haber Yayın Tarihi:

13 Ayrı Örgütten Ortak Çağrı;

10 Kasım Atatürk’ün Ölüm Yıl dönümü ile ilgili dün saat 12.00 da Çorum ADD Şubesinde bir araya gelen, ADD, SES, TGB, Çağdaş Av. Birliği, Tüm Bel SEN, Eğitim İş, DİSK, Emekli Sen Sendika ve Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ve CHP, İp, DSP ve BÇP siyasi parti temsilcileri ortak basın açıklaması yaptı. Temsiciler adına basın açıklamasını ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer okudu.
Demirer yaptığı basın açıklamasında, Atatürk’ün yaptığı yenilikleri onca olumsuzluklara rağmen halkla birlikte gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Demirer açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
“Atatürk Türk Ulusu için, kurtuluş savaşçısı, kurucusu ve çağdaşlaşmanın mimarıdır. Herkesin ümidini yitirdiği anda servetin silahın ve cephenin olmadığı bir dönemde; bulunur, alınır kurulur diyerek ulusun bağımsız yaşama azmini esas alarak her türlü imkansızlığa karşın bağımsızlık savaşını kazanmış, izlediği siyasetle “ Tam bağımsızlık” gerçekleştirmiştir. Dedi.
Basın açıklamasında, Hürriyet meydanında toplanacak olan Çorumlular, Hıvzı Veldet Velidedeoğlu parkında bulunan Atatürk anıtında saygı duruşunda bulunacaklarını açıkladı. Demirer, “ Öğretmen ve öğrenciler, çırakları, ustaları, kalfaları, ev hanımlarını, doktorları, hemşireleri, esnafı kısacası tüm halkımızı Atatürk anıtındaki törenlere bekliyoruz “ dedi.
Demirer basın açıklamasını şu sözlerle sürdürdü.
“ Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonunda 15.00 da günün önemini belirten konuşmalar, müzik ve film gösterimiz olacaktır. 4+4+4+4’den memnun olmayanlar. Her türlü özelleştirmeye karşı olanlar. Kölelik ücretine layık görülenler. Atatürk ve eserlerine sahip çıkanlar. Çağdaş yaşamı sevenleri, ırkçılığa, gericiliğe, bölücülüğe karşı olanları kısacası tüm toplumu 10 Kasımda aramızda olmaya ve bu onurlu duruşu omuz vermeye davet ediyoruz” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...