23 Ekim 2012 Haber Yayın Tarihi:

Nas Kurtarılamadı


Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Araştırma Görevlisi Enes Nas, geçirdiği kap krizi sonucu yaşamını yitirdi. Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak atanıp Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisansüstü eğitimini yapan Enes Nas kalp krizi geçirdi.
Alınan bilgiye göre olay Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde meydana geldi. 26 yaşındaki Enes Nas, hafta sonu yapılan sınavlara geç kaldı. Geç kaldığı sınava yetişmek için fakülte binasına koşarak gitmeye çalıştığı iddia edilen kalp hastası olan Nas, bir süre sonra rahatsızlanarak yere yığıldı.
Nas, SAÜ Esentepe Kampüsünde bir ambulans bulunmaması nedeni ile özel bir otomobille üniversite içindeki mediko sosyal tesislerine getirilerek ilk müdahalesi yapıldı. İlk müdahalesinin ardından kalp krizi geçirdiği anlaşılan Nas, üniversitedeki arkadaşları tarafından özel bir hastaneye götürüldü.
Enes Nas’ın hastanede yapılan müdahalesinde beynine oksijen gitmediği belirlendi. Beynine oksijen gitmeyen Nas, yoğun bakıma alındı. İki hafta yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Nas, önceki gün hayatını kaybetti. Nas’ın cenazesi akademisyen arkadaşları ve yakınları tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Samsun’a gönderildi. Nas’ın ölümünün ardından 40 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü SAÜ Esentepe Kampüsü’nde ambulans olmaması sorgulanmaya başlandı.
Hitit Üniversitesi’nin internet sitesinden yayınlanan mesajda Enes Nas’a Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilekleri iletildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...