9 Eylül 2021 Haber Yayın Tarihi:

HALK EKMEK ZAMMI GERİ ÇEKİLEREK BÜFE SAYILARI ARTIRILMALIDIR DEDİ

CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz geçtiğimiz günlerde halk ekmeğe yapılan zammı eleştirerek bu zammın geri çekilmesini ve kuyruklar oluşmaması için büfe sayılarının artırılması gerektiğini ifade etti.

Yılmaz Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada; ‘’Geçtiğimiz günlerde halk ekmeğe bir zam yaptınız. Yönetime geldiğinizden beri bu halk ekmeğe yapılan ikinci zammınız oldu. Oysaki halk ekmek Çorum Belediyesi’ne ait bir müessesedir. Amacı ve gayesi yurttaşa şehre ucuz ekmek getirmektir. Halk ekmeklerin bir diğer amacı serbest piyasa ekonomisinde fırınların aşırı zam yapmasının önüne geçilmesidir. Ama görüyoruz ki geldiğiniz günden beri girdi maliyetlerini bahane ederek ikinci defa hem de fırıncılardan hemen sonra zam yapılıyor. CHP Meclis grubu olarak artık sonbaharın gelmesiyle, okulların açılmasıyla birlikte dar gelirli yurttaşı düşünerek bu zammın geri çekilmesini talep ediyoruz’’ dedi.

Halk ekmek büfelerinin sayısı artırılmalıdır!

Halk ekmeklerin önünde oluşan kuyruklara da değinen CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, bu görüntülerin oluşmaması için büfelerin sayılarının da arttırılması gerektiğini ifade etti. Yılmaz; ‘’Birkaç gün önce halk ekmek büfelerinin önündeki uzun kuyrukları gazeteci arkadaşlar manşetlerine taşıdılar. Bu anlamda bizlere çok sayıda talep geliyor. Bu talepler mutlaka sizlere de geliyordur. Halk ekmek büfelerinin sayısının yetersiz olduğu, önlerinde kuyrukların oluştuğu ve çok daha fazla halk ekmek büfesi talebi var. İdareden bu konuyla ilgilenerek vatandaşın ekmek kuyruklarında bekletilmeden halk ekmeğe ulaşmaları sağlanmalıdır. Çok güzel ve çok kaliteli bir tesis var. Büfelerinde çoğaltılarak halkımıza kolaylık sağlanmasını CHP Meclis grubu üyeleri olarak istiyoruz’’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...