19 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

500 METRELİK ASFALT ATTILAR BEŞ AYRI KİŞİ SİYASET YAPTI!..Çorum Belediyesi’nden Mecitözü’ne asfalt

DCIM\102MEDIA\DJI_0252.JPG

Çorum Belediyesi, şehir merkezinde sürdürdüğü alt ve üstyapı çalışmalarını gelen talepler doğrultunda ilçelerde de sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Dodurga’ya asfalt döken Çorum Belediyesi, bu kez Mecitözü’nde asfalt çalışması yaptı. Mecitözü’nde düzenlenen Sarıdede Mahallesi Asfalt Döküm Programına AK Parti MKYK Üyesi – Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Mecitözü Kaymakamı Murat Yayabaşı, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, AK Parti Mecitözü İlçe Başkanı Alişan Yaşar ve çok sayıda Mecitözü sakini katıldı.

Çorum Belediyesi, Mecitözü’nde Sarıdede Mahallesi başta olmak üzere ihtiyaç duyulan bölgelerde asfalt yapacak. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tüm söz verdikleri çalışmaları yaptıklarını belirterek “İlçelerimiz için de aşkla çalışıyoruz.” dedi.

Protokol üyeleri Mecitözü Kaymakamı Murat Yayabaşı’nı ve vatandaşları da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Alişan Yaşar: İki senedir bitmeyen yolu Çorum Belediyesi tamamladı.

AK Parti Mecitözü İlçe Başkanı Alişan Yaşar, asfalt çalışması öncesi yaptığı konuşmada Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ilçeye yaptığı yardımlar nedeniyle teşekkür etti. Başkan Aşgın’a giderek iki seneden beri kazılıp yapılmayan yolları olduğunu, bu yolların Çorum Belediyesi tarafından yapılmasını talep ettiklerini belirten Yaşar, “Başlayıp da iki senedir bitiremediğimiz yollar vardı. Bu yollar maalesef çok kötü durumdaydı, Mecitözü halkına yakışmıyordu. Büyük bir özveriyle ilçemizdeki asfalt çalışmalarını tamamlayan Çorum Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Veli Aylar: Başkanımız söz verdi, sözünü de yerine getirdi.

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar da yaptığı konuşmada Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın Mecitözü’nün eniştesi olduğunu belirterek “Biz Sayın Başkanımızdan asfalt için bir söz aldık. Başkanımız da sözünü yerine getirdi. Bunun için önce Çorum Belediye Başkanıma, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’ya, Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan’a ve İlçe Başkanı Alişan Yaşar’a çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ahlatcı: İnsanımızın hayatına dokunan güzel bir hizmet

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da yaptığı konuşmada yapılan asfalt çalışmasının Mecitözü halkının hayatına dokunan güzel bir hizmet olduğunu belirtti. İlçe Başkanı Alişan Yaşar’ın kendilerine gelerek asfalt için destek istediğini hatırlatan Yusuf Ahlatcı, “Birlikte Belediye Başkanımızın yanına gittik ve hiç ikiletmeden bu çalışmanın yapılması talimatını verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Yolumuz hayırlı uğurlu olsun, aşure günümüz mübarek olsun.” dedi.

Aşgın: Pandemiye rağmen verdiğimiz sözlerin %70’ini tamamladık.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Muharrem ayının 10. Günü olması nedeniyle Kerbela’da şehit edilen Hz. Hüseyin’i anarak başladığı konuşmasında Çorum’da seçim dönemi verdikleri sözleri pandemiye rağmen % 70’inin tamamlamış bir Belediye Başkanı olarak Mecitözü halkının arasında olduğunu söyledi. Çorum’a yönelik çalışmaları yaparken bu çalışmaları ilçelere de taşıdıklarını vurgulayan Başkan Aşgın, “Daha önce burada bir açılışa katıldığımızda şöyle demiştim. Ben buranın eniştesiyim. Eğer Rabbim imkan verirse bir gün Çorum dışında da bu tür hizmetler yapmaya imkanımız olursa Mecitözü’nde de yaparız demiştik. Alişan Yaşar başkanımız İl Başkanımız Yusuf Ahlatcı ile ile geldiklerinde asfalt taleplerini iletti. Ben de yapılması için talimat verdim. Sarıdede Mahallesinde muhtelif yerlerde 1 kilometrelik asfalt talepleri oldu. Biz de tamam dedik. Daha iki gün önce Dodurga İlçemizde de asfalt çalışması yaptık. Durmak yok azimle, aşkla, muhabbetle sadece merkezde değil bütün köy ve ilçelerimiz çalışmaya devam ediyoruz. Asfaltınız hayırlı olsun.” diye konuştu.

Ceylan: Başkan Aşgın, sadece Çorum’a değil 13 ilçeye imza atıyor

AK Parti MKYK Üyesi – Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, asfalt programı öncesi yaptığı konuşmada Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın sadece Çorum merkeze değil Çorum’un 13 ilçesine imza attığını vurguladı. Ceylan yaptığı konuşmada “Bu sadece asfalt ile değil sosyal alanda, sportif alanda ayni ve nakdi tüm yardımları 13 ilçesine de yapıyor. Hiçbir renk ayrımı yapmadan Çorum’da belediyecilik anlamında son iki senede çok güzel işlere imza attı ve bunun devamı da gelecek. Biraz önce kendisi de söyledi. Seçimlerde söz verdiği yapacak dediğimizlerin %70’ini tamamladık dedi. Ben bir yöneticide şunu ararım. Yemiyecek, yedirmeyecek. Devletin hiç bir şeyini bir başkasına peşkeş çekmeyecek. Gecesini gündüzüne katıp Çorum için çalışacak. Öyle bir belediye başkanımız var. Kendisini tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Böyle bir belediye başkanıyla yol yürüdüğümüz için de açık söyleyeyim Çorum’da şanslıyız. Şaibesi olmayan hiçbir şaibede adı anılmayan hiçbir kötü işte adı anılmayan pırıl, pırıl çalışkan işini bilen bir belediye başkanı. Bunu buradan tüm Çorum’a ilan ediyorum.” dedi. Ceylan, “Muharrem ayınızı tebrik ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan tekrar rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun onların gösterdiği ışıkla biz bugünlere geldik ve yolumuza devam ediyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...