18 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

ÖZHASEKİ, ” MÜLTECİLERE KAPILARI KAPATAMAYIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, son dönemlerde gündeme gelen mülteci sorunu ile ilgili Çorum’da önemli mesajlar verdi. Özhaseki, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Çorum’da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

MACARİSTAN GİBİ TEL Mİ ÇEKECEĞİZ!

Mülteci sorunu meselesinde çok şey söylenebileceğini dile getiren Özhaseki, “Bu kompleks bir iş. Birkaç açıdan değerlendirilebilir. Hepimiz insanız. Esad diye bir zalim var. Babasından beri millete zulüm ediyor. Kendi şehirlerini bombalıyor. İnsanlar canlarını kurtarmaya çalışıyor. Kaçanların ırkına bakılmaz. Bir kısmı da Türk. Onlar geldiklerinde kapıları mı kapatacaksınız. Macaristan gibi tel örgümü çekeceksiniz. Fransa gibi mülteciye su verene ceza yazarım mı diyeceksiniz. Hangi insani duygularla böyle bir şey yapılabilir ki” şeklinde konuştu.

HEPSİNİ BOŞ BELEŞ GÖRMEK GÜNAH

Mehmet Özhaseki, konuşmasında şunları kaydetti: “İşin daha sonra onların sevk ve idaresi eğitimi, çalışma hayatının düzenlenmesi çok kolay değil. Hükümet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hepsini boş beleş vara gibi sokaklarda görmekte günahtır. Sanayiye giden çalışanlar var. Bizim için esas olan bunların yeniden ülkelerine gönderilmesi. AK Parti stratejisi de bunun üzerine kurulu. Can güvenliği meselesi kalmayacak bu insanlarda ülkelerine yavaş yavaş gidecekler. Gidene kadar bizler onların sevk ve idaresini yapmak için çalışacağız. Afganistan tarafından gelmesin diye elimizden geleni yapıyoruz. O sınırlar boşuna çekilmedi, müthiş bir gayret var. İnşallah orada huzur ve sükun olur. Millet evlerinden çıkmazlar diye dua ediyoruz” diye konuştu. (İHA)

Düşünceni söyle, yorum yaz...