18 Ağustos 2021 Haber Yayın Tarihi:

EMEKLİ, ÇALIŞAN EĞİTİMCİLER VE ÖĞRENCİLER OKUL’DA SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Çorum da öyle bir seferberlik başladı ki bu kadar da olmaz dedirtti. Görenler gözlerine inanamadı.

Çorum Yumurta ilkokulunda Emekli olan öğretmenler, halen görev başındakiler ve öğrenciler önceki gün bir araya gelerek okulun boya badana işlerini üstlendiler.

Hummalı bir çalışma sergileyen eğitim canavarları, ‘’Aslan yattığı yerden belli olur’’ atasözünü harfiyen yerine getirdiler.

Yumurta ilkokulunun Duvar, kaldırım, bahçe demirlerini ellerine aldıkları fırçalarla bir ressam edasıyla baştanbaşa boyadılar. Bu çalışmanın okulda değişim ve gelişim rüzgârları estirdiğini belirten eğitimciler bu tür davranışların diğer okullara örnek olacağını dile getirdiler. İl Milli Eğim Müdürlüğünün de desteklediği bu girişimin Telafide ‘ Bende varım’ kapsamında resim kursuna giden öğrencilerinin de öğretmenlerine katılması tam bir dayanışma örneği sergilediler. Duvarlara kelebek resimleri çizen öğrenciler bu çalışmalarıyla öğretmenleri ile dayanışma içerisinde olduklarını gösterdiler.

Bu süreçte okul, öğretmen, veli iş birliği ile eğitim- öğretime ve okulun fiziki şartlarına yönelik geliştirme çalışmalarının hafta içi, hafta sonu fark etmeksizin devam edeceği belirtildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...