1 Temmuz 2021 Haber Yayın Tarihi:

SICAK HAVADA ZORLU FİNAL

Vedat Canbek, 41. yılında yine Çorum esnafının tercihi…

ESNAFA SELAM, YOLA DEVAM…

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, ezici bir çoğunlukla Çorum esnafının güvenini alarak tekrar göreve getirildi.41 yıldır Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yöneticiliğini yapan, aynı zamanda TESKOMB 9. Bölge Birliği Başkanı olan Vedat Canbek, bugün yapılan genel kurulla birlikte yeniden başkan seçildi.

Açık oylama usulü ile yapılan seçimlerde zaman zaman sert tartışmalar yaşanırken, Vedat Canbek ve ekibi ezici bir çoğunlukla tekrar göreve getirildi.

Başkanlık için mevcut başkan Vedat Canbek ile önceki dönem Aşçı ve Lokantacılar Odası Başkanı İsmet Çıtak’ın listeleri yarıştı. Açık oylama ile yapılan seçimler Vedat Canbek ve ekibinin zaferiyle sonuçlandı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı, yoğun bir katılımla yapıldı. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi’nde yapılan genel kurulda sıkı güvenlik önlemleri alınırken, kooperatif ortakları tek tek aranarak ve kimlik kontrolleri yapılacak salona alındı. Büyük bir izdihamın yaşandığı genel kurula; İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, esnaf odası başkanları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile çok sayıda kooperatif üyesi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Vedat Canbek yaptı. Katılımcıları selamlayan ve teşekkür eden Canbek, esnaf ve sanatkarın istek ve talepleri doğrultusunda, birlik ve beraberlik içerisinde göreve devam edeceklerini vurguladı.

SERT TARTIŞMALAR YAŞANDI

Genel kurulda divan heyetinin oluşturulması ve seçimlerin açık oylama usulüyle yapılmasına karar verilmesi sırasında sert tartışmalar yaşanırken, mevcut yönetimin sunduğu teklifler kabul edildi. Genel kurulun divan başkanlığına Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9. Bölge Birliği Başkan Vekili Ahmet Hamdi Aydoğan, Divan 2. Başkanlığına Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, katipliklere ise İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9. Bölge Birliği Başkan Vekili İsmet Uslu ile Tokat Erbaa Yeni Erek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Emin Yonar seçildi.

SEÇİMDE RECEP GÜR FARKI

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçiminin farklı kazanılmasında ÇESOB Başkanı Recep Gür’ün çalışmaları meyvesini verdi. Salon hınca hınç dolarken İsmet Çıtak’ın destekçilerinin varlığı fark edilmedi. 30 civarında bir destek ekibi İsmet Çıtak’ı yalnız bırakmazken, seçime damgasını ÇESOB Başkanı Recep Gür ve ekibi vurdu.

CAMİ İNŞAATINA 150 BİN TL DESTEK

Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme raporu, gelir-gider hesap raporu okunarak ibra edildi. Ayrıca Çorum Sanayi Sitesi’nde yapımı devam eden cami inşaatına yardım yapılması konusu da genel kurulda gündeme getirilerek 150 bin liralık yardım yapılması kararlaştırıldı. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından seçimlere geçilerek oylamanın açık usulle yapılması kararlaştırıldı. Yapılan oylamada ise katılımcıların çok büyük bir bölümünün oyunu alan Vedat Canbek ve ekibi, yeniden göreve getirildi. Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Vedat Canbek, pandemi sürecinde tüm sektörlerin yanında olduğunu ve destek almak için mücadele ettiğini belirterek, bundan sonra da her zaman esnafın hizmetinde olacağını söyledi. Canbek, tüm esnaf ve sanatkarlara teşekkür ederek birlik ve beraberlik içerisinde kooperatife hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Vedat Canbek’in başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda; Necati Şimşek, Özkan Şanal, Hasan Eker ve Celal Bozdağ. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise; Halil Gürbüzer, Halil Taşkaldıran, Murat Keşci, Ferit Çubukcu ve Ali Rıza Ceylaner seçildi. Denetim kurulu asil üyeliklerine; Mehmet Gayretli ve Satılmış Önler, yedek üyeliklere; Nesimi Özkubat ve Erdal Çoban seçildi.9. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği temsilcileri ise şu isimlerden oluştu: Vedat Canbek, Necati Şimşek, Özkan Şanal, Adil Bayrak ve Sezai Olur. Seçimlerin ardından yönetime geçilen Vedat Canbek ve ekibi, tebrikleri kabul etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...