24 Haziran 2021 Haber Yayın Tarihi:

456 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi, 2 Kişi Yakalandı

Çorum Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekipler şüpheli olduklarını belirledikleri kişileri fiziki takip sonrasında kenevirlerin bakımını yaparken suç üstü yakaladı.

Olay önceki gün öğle saatlerinde Çorum Merkeze bağlı bir köyün sazlık alanında cereyan etti. iki kişi yasadışı olarak ektikleri hint kenevirlerinin bakımını yaptıkları sırada jandarma ekiplerince yakalandı. Çorum Valiliği konu ile ilgili bilgi mahiyetinde şu açıklamayı yaptı.

”Uyuşturucu madde ve yasadışı ekim olayları ile mücadele kapsamında; Çorum ili Merkez ilçesine bağlı bir köyün merasında sazlık alanların içerisine yasadışı hint keneviri ektiği tespit edilen iki şüpheli şahsa yönelik yapılan fiziki takip sonucu, şüpheli şahıslar kenevir bitkilerine bakım yaptıkları esnada suçüstü olarak yakalanmıştır. Yasadışı ekilen kenevir bitkilerinin yapılan kontrolünde (456) kök yasadışı kenevir ekimi yapıldığı tespit edilmiş, olay ile ilgili yakalanarak adli makamlara sevk edilen (2) şüpheliden biri tutuklanmış, diğer şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

            Uyuşturucu madde ve yasadışı ekim suçları ile ilgili mücadeleye aralıksız devam edilmektedir.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...