21 Mayıs 2021 Haber Yayın Tarihi:

MUSTAFA SARIGÜL ÇOK NET KONUŞTU ÇORUM TURİZMİN BAŞKENTİ OLABİLİR!

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 19 Mayıs’ta başlattığı Karadeniz turunun son durağı Çorum oldu. Cuma namazını Hz. Ömer Camii’nde kılan Sarıgül, ardından gazetecilerle bir araya gelerek çeşitli açıklamalarda bulundu.

ÇORUM LEBLEBİSİ VE NOHUTU MARKA…

Sarıgül, “Bir şehrin, ülkenin markaları vardır. Bir şehir ve ülke markaları ile güç kazanır. Çorum’umuzun tuğlasını marka yapmamız lazım. O fabrikaların bacalarını tüttürmemiz lazım. Çorum nohutunu ve leblebisini marka yaparak dünyayla buluşturmamız lazım. Çorum turizmin başkenti olabilir. Hititler burada yaşadılar. Ama bunu dünya bilmiyor. Çorum inanın ki turizmin de başkenti olabilecek durumda” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERE ALIM GARANTİSİ VERECEĞİZ”

Tarımı ihmal eden ülke intihar eder” diyen Mustafa Sarıgül, “Tarım, Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Çiftçimize tohumu, gübreyi, makineyi bedava verip ürün alma garantisini Türkiye Değişim Partisi olarak sağlayacağız. Otoyollara, köprülere alım garantisi var da çiftçimizin ürettiği ürünlere neden alım garantisi yok. O nedenle alım garantisini mutlaka ve mutlaka biz sağlayacağız. Çiftçilerimizin ürettiği bütün ürünlere alım garantisi vereceğiz. Tarım ve hayvancılık ülkemizin önemli geleceğidir. Sanayi ne kadar önemliyse tarım da önemlidir” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE GENÇLERİNE MÜJDE VERDİ

Üniversite gençlerini kredi borcundan kurtaracaklarını anlatan Mustafa Sarıgül, konuşmasında şunları kaydetti: “Kredi yok, karşılıksız burs var. İnsan evladına kredi verir mi? İnsan evladını icraya verir mi? Bu ayıptan Türkiye’yi kurtaracağız. Beyin göçünü durduracağız, ne beyinler Türkiye’den kaçacak, ne de dışarıdaki beyinler gurbette unutulacak. O güzel insanlara, her türlü imkanı sağlayarak ülkemize getireceğiz. Artık internet olmadan yaşanmıyor, her eve, her birime interneti en ucuza, imkan bulursak bedava vereceğiz, bilgisayarı olmayan çocuklarımıza bedava bilgisayar vererek, onları çağın dışında bırakmayacağız. Çiftçiye tohumu, gübreyi ve makineyi bedava verip, ürününü biz peşin para ile alacağız. Projelerimiz saymakla bitmez. Kadrolarımız tanıtmakla bitmez. Çok güçlü, çok hazırlıklı ve çok inançlı olarak geliyoruz. Bize gösterilen ilgiye layık olacağız. Bu coşkuya, bu sevgiye müthiş projelerle cevap vereceğiz. Sözlerimi şöyle bitiriyorum, attığımız her adımda adalet, her adımda bereket, her adımda refah ve huzur olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...