20 Nisan 2021 Haber Yayın Tarihi:

Ahlatcı; ”Peygamberimizi insanlığa doğru tanıtmalıyız”

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ın Doğum Günü”  münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğumunun yıl dönümünü bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve var oluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran Peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütlemiştir. Peygamberimizin ortaya koyduğu ve örnek olarak yaşadığı, hak ve adalet gibi kavramların, insanlık için ne kadar önemli olduğu, günümüzde daha iyi anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı. 

Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek olduğunu belirten İl Başkanı Yusuf Ahlatcı; Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. Bu mübarek günler vesilesi ile Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız” dedi. 

Düşünceni söyle, yorum yaz...