8 Ocak 2021 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM VALİSİ AÇIKLADI KEDİYE ARABA ÇARPMIŞ!…

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, kentte patileri kesilmiş halde bulunan kedi haberine ilişkin açıklama yaptı. Çiftçi, kedinin bir araba çarpması sonucu ağır darbe alarak öldüğünü duyurdu.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ YARATTI

Tüm hayvanseverleri ayağa kaldıran kedi görüntüleri sosyal medyada yoğun tepki çekti. Yetkililere duyurmak için kediye ait video ve görüntüler paylaşıldı. Bu paylaşımlardan birine Vali Çiftçi’den yorum geldi.

İŞTE VALİNİN AÇIKLAMASI

Çiftçi, paylaşımın altına yaptığı yorumda şu ifadelere yer verdi:”07.01.2021 günü bahse konu yerde yapılan incelemede, emniyet görevlilerimiz ile belediye veteriner işleri Müdürlüğü’ne bağlı görevli veteriner tarafından yapılan otopsi neticesinde, ölen hayvanın ayaklarının tam kesik olmadığı, travmaya bağlı kopma olduğu, periton zarının yırtılarak karın bölgesinde deri altı ve et kısımlarında ileri derecede travmaya bağlı kanlanma olduğu, sırt bölgesinden darbe alarak akciğerde travmaya bağlı yoğun kanama olduğu tespit edilmiştir. Yapılan değerlendirmede kedinin bir araba çarpması neticesinde ağır darbe alarak öldüğü anlaşılmıştır.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...