27 Mayıs 2020 Haber Yayın Tarihi:

“O” ÜYE KONUŞTU,

Birden bire sosyal medyada günün konusu olan AKP’li Belediye Meclis Üyesi konuştu ve “Şov yapıyor” dedi.

Çorum-Kargı ilçesi yaylasında iki farklı partinin Belediye Meclis Üyesi arasında geçen yol kesme, silah çekme ve ölümle tehdit olayının olay adamı AKP KARGI Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, hakkında çıkan haberlerin CHP’Lİ Belediye Meclis Üyesi Tarafından kurgulanan kurgu ve yalandan ibaret olduğunu söyledi.

İbrahim Eken, konuyu sosyal medya hesabından şöyle duyurdu

“Kamuoyunu Duyuru

Iki gundur, bazi basın kuruluşları tarafından, adımın karistirildigi asılsız haberlere karşı cevap verme gereksinimi duydum.
24 Mayis 2020 gecesi Kargi Yaylasi’ndaki evimden, yegenim olan Ibrahim tarafindan aranarak, eşi ile ilçe merkezine gittiği esnada, meclis Üyesi Sonay tarafından takip edildiğini söylemesi üzerine olay yerine gittim. Video kayıttan da anlaşılacağı üzere, aracında Video çeken şahsa “derdin ne? Neden çocuğu takip ediyorsun? Eşkıya misin? Derdin ne işe çık konuşalım” dedim. Bunun dışında hiç bir olumsuz eylemim yoktur.

Videoda görüldüğü gibi, İbrahim Akgül, eşinin kullandığı aracıyla ilçeye giderken ; Sonay tarafindan takip, taciz ve tahrik edilerek özel hayatı ihlal edilmis; esinin yaninda zor durumda birakilmistir.
Videodan da anlaşıldığı gibi ilgili şahıs, imkanı varken geçip gitmemesi, can güvenliği korkusu hususunun olmadığına bir ispatdır.

Belediye meclis üyesi de olan Sonay, genç İbrahim Akgül’ ü aracıyla izleyip tahrik etmiş, akabinde de yalan bilgilerle provakasyon yapıp kurmaca bir Video çekip, bunu basina servis etmiştir.

Kaçma fırsatı olmadığını ifade eden şahıs neden peki o anda bekleyip bekleyip olay yerinden uzaklaştı? Demekki olay yerinden gidebilme fırsat vardı.Bunu kullanmak yerine asılsız iddalarla insanları karalamaya ve iftira atmaya sebp olsun diye şov yapma gereği duyduğu aşikardır.
Kaldı ki olay anında yanımda olmayan, evimin önünde 2 gündür park halinde ve camları buz tutmuş aracımda bulunan taşıma ruhsatlı silahımla nasıl ateş etmiş olabilirim. Ve yine kaldıkı olay yerinden görevli jandarma ile gelerek görevli jandarmaya kendi rızamla vermekten çekinmediğim tabancamla nasıl aracını kurşunlamış olabileceğimin takdirini aklı başında olan insanlara bırakıyorum. Kaldı ki, onca Video kaydı yapan şahsın tek bir kurşun ya da taş izi gosterememesi olayın kurgu olduğunun kanıtı niteliğindedir.
Olayda ne şahsa darp ne de aracını taşlama kurşunlama nede alıkoyma gibi hiç bir olay söz konusu değildir.
Olayın tamamen kasten ve tahrik etmek için yapıldığı katti suretle bellidir.Buna benzer mağduru oynayan şahsın daha öncede ilçede bu tür ahlaki olmayan olaylardan dolayı şikayet edildiği gerekli kurumlardaki kayıtlardan bilinmektedir.
Videodaki ses kaydında Sonay isimli şahsın cümleleri tamamlayamaması ve panik halinde olmaması normal bir insan davranışıyla uyuşmadığı gibi boş boş bakışları ve tepkisizliği herhangi bir madde kullandığı düşüncesini de akla getirmektedir.
Videonun 4:30 zamanından sonrası dikkatli izlenilmelidir.
Kaldiki videonun kesilip kesilip birleştirilmiş olmarak yayınlanması da şüphe uyandırmaktadır.
Bu olayın asla siyasi hiç bir bağı yoktur.
Ne şahsım nede sahip olduğum şirketimin belediyeden almış olduğu bir ihale söz konusu olmadığı gibi kurumun yapmış olduğu böyle bi ihalede yoktur.
Hakkımda yalan yanlış iftira dolu asılsız haberler yapan ve aynı zamanda kişilik haklarıma saldırıda bulunarak şahsımı karalayan haberleri yayınlayan tüm yayın organlarının da gerekli özrü ve düzeltmeyi yapmadığında kanuni haklarımı kullanacağım da bilinmelidir.
Ben ciddi sayıda personel çalıştırarak istihdam sağlayıp ihracat yapan ve ülke ekonomisine elinden geldiğince katkı sağlayan bir iş adamıyım.
Bu haberleri okuyan ve tedarikçileri olduğumuz firma sahipleri bİle şaşkınlık içerisinde arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmeleri, iş hayatımızıda etkileyebilecek bir durum olduğundan ivedi bir şekilde gerekli özrün ve düzeltmenin yapılmasını talep etmek bir yurttaş olarak hakkimdir.
Gerekli şikayetleri yetkili mercilere yaptım.Adli makamlarca zaten kovuşturma sonucunda hakikatin ortaya çıkacağından hiç bir tereddütüm yoktur.”
Teşekkür Ederim.
İbrahim EKEN

Düşünceni söyle, yorum yaz...