14 Ocak 2020 Haber Yayın Tarihi:

İFŞA ET AMA, GEREKENİ DE YAP EY DEVLET!

Domuz eti, eşek eti, boyalı çay… 386 üründe taklit ve tağşiş tespit edildi

ÇORUM’DA 705 ADET ECTACY, 70 GRAM SKUNK, 784 ADET YEŞİL REÇETEYE TABİİ İLAÇ ELE GEÇİRİLDİ. (MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA) Çorum’da narkotik polisinin zehir tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda, cezaevinden izinli olarak çıkan 3 kişi uyuşturucu madde satışı yaparken yakalandı. Operasyonda 705 adet extacy hap, 70 gram skunk, 784 adet yeşil reçeteye tabii ilaç ele geçirildi.

Vicdansızlar dana eti diye domuz eti, kuzu eti diye eşek eti yedirmişler.. Hemen herkesin kullanıdğı çaylarda da insan vücuduna zararlı boyalar bulundu.. Süt ürünleri ise bir felaket.. İşte o rezalet

Bakanlık açıkladı! 386 üründe taklit ve tağşiş var!

Tarım ve Orman Bakanlığı son yaptığı denetimlerde 229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı.

Gazlı içecekten, bala, çaydan zeytin yağına, çikolatadan ete kadar birçok üründe tağşiş ortaya çıktı.Bakanlığın yayınladığı listesinde laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.

229 firmaya ait 386 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi.

2012 yılından bu yana 1443 firmaya ilişkin 3202 parti üründe taklit ve tağşiş yapıldığı da belirtildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...