11 Ocak 2020 Haber Yayın Tarihi:

İMAM, MÜEZZİNİN KULAĞINI BİR ÇEKTİ, DİKİŞLERLE ANCAK KURTARILDI

Çorum’da bir camide görev yapan imam ve müezzin arasında çıkan tartışmada müezzinin kulakları İmamın hışmına uğradı.

Edinilen bilgiye göre, Olay Ulukavak Mahallesi’nde bulunan Ölçek Camii’nde meydana geldi. Müezzin Hüseyin T.(50) ile imam Fatih Y.(31), arasında daha önceden bir tartışma yaşandığı bu tartışmanın geçtiğimiz Pazar günü cami içerisinde tekrar başladığı belirtildi.
Kulağı yırtılan müezzin Hüseyin T. camide Kuran okuduğu esnada cami imamı içeri girdi. Kapının açık kaldığını gören müezzin, imam Fatih Y’den kapıyı örtmesini istedi. Fatih Y’nin ters cevap vermesi üzerine taraflar arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi ile birlikte imam Fatih T. müezzin Hüseyin T.’nin kuluklarından asılarak yırtılmasına neden oldu.
Kulaklarından ciddi şekilde yaralanan müezzin Hüseyin T. Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hüseyin T.’ nin kulaklarının arkasına çok sayıda dikiş atıldığı öğrenildi.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan yaralanan müezzinin bir sendikada yönetici olduğu öğrenilirken, İl Müftülüğü tarafından konu hakkında idari soruşturma başlatılırken Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da adli soruşturma açıldığı öğrenildi.
Haber:Cuma şahin /Çorum

Düşünceni söyle, yorum yaz...