CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI İSMAİL KALENDER YENİDEN MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞA ADAYLIĞINI AÇIKLADI


CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı Ismail Kalender, yeniden aday olduğunu açıkladı.
Parti binasında Kemal Kılıçdaroğlu Toplantı Salonunda düzenlenen basın açıklamasına İl Başkanı Hasan Eray Tūfekçi başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı.
Hiç kimseyi ötekileştirmeden birleştirici olmak için yeniden aday olduğunu belirten Kalender, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü kendime şiar edinerek çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayarak kıymetli vaktinden zaman ayırıp partimize gelen saygıdeğer parti büyüklerim, yol arkadaşı genç kardeşlerim, kadınlarımız, kıymetli partililerim ve Çorum’umuzun değerli basın emekçileri hepinize hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum.
Yaklaşık 18 yıldır, kadınları toplumdan dışlayan, kötü eğitim politikaları ile ve kötü işsizlik politikaları ile gençlerimizin geleceği ile oynayan, demokrasimize ve cumhuriyetimize saldıran, ekonomiden sağlığa her alanda sıkıntılı günler geçirmemize neden olan ve Türkiye’yi orta çağ karanlığına sürükleyen bir iktidar var.
Ve bu karanlığın en dibinde;
Geleceğinden endişe eden biz gençler ve Tüm hakları kısıtlanmaya ve toplumdan dışlanmaya çalışılan kadınlar var.

‘ÇIKIŞ YOLU CHP’DİR’
Bir çıkış yolu arıyoruz ve bu çıkış yolu da Cumhuriyet Halk Partisidir. Hep birlikte mücadele edeceğiz ve bu karanlıktan hep birlikte çıkacağız.
Ben de, Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olmaktan, bu mücadelenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum.
Değerli partililerim, yaklaşık 2 sene bilişimden sorumlu merkez ilçe başkan yardımcısı ve 2 yıl da merkez ilçe başkanı olarak devam eden aktif siyasi hayatımda partimin verdiği her görevi onurlu bir partinin devrimci bir genç neferi olarak azim ve gururla yerine getirmeye çalıştım. Siyasi hayatım boyunca hangi makamda olursak olalım en kutsal görevin parti üyeliği olduğunu asla unutmadan 2 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 3 Genel Seçim, 2 Yerel Seçim, 2 Referandum Seçimi ve son olarak Türkiye genelinde demokrasi zaferi ile sonuçlandırdığımız 31 Mart ve 23 Haziran Seçiminde aktif olarak çeşitli görevlerde yer aldım.
Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak yeri geldi partili genç kardeşlerimle partimizin bayraklarını astık; yeri geldi o bayrağı yorgan belleyip soğuk kış günlerinde genç kardeşlerimle partimiz için sokakta mücadele verdik. Yeri geldi bizlere ablalık yapan kadın kollarımızla birlikte 15 mahalleyi kapı kapı gezdik. Yeri geldi ilçe örgütümüzle birlikte mahalle ziyaretlerinde sıkmadık el bırakmadık. Örgütümüz tarafından bize verilen her görevi yerine getirmeye çalıştık. Bu parti çatısı altında aktif görev alırken 2 kızım oldu. Kıymetli partililerim demem o ki en güzel anlarımda ve en zorlu dönemlerimde partim her zaman hayatımın odak noktası oldu.
Bu süreç içerisinde birlikte yol yürüdüğüm çarşıda, pazarda, meydanlarda, sokaklarda her türlü görevi yerine getirerek partimize emek veren gençlik kolları yöneticilerime ve partili genç kardeşlerime, birlikte Çorum’umuzu karış karış dolaştığım fedakâr kadın kollarımıza, yıllardır omuz omuza mücadele ettiğim ilçe yönetim kurulu üyelerimize, mecliste Çorum için mücadele eden belediye meclis ve il genel meclis üyelerimize, mahalle ve sokak temsilcilerimize ve partililerime, görevim boyunca şahsıma olan inançlarından ötürü sonsuz teşekkür ediyorum.
Biraz önce dediğim gibi 18 yıldır bu zihniyette olan iktidarın gölgesinde bir genç arkadaşınız olarak siyaset yapmaya, partime, şehrime ve ülkeme katkı sunmaya çalışıyorum. Bunu da elimden geldiği kadar layıkıyla yapmaya çalışıyorum.
Mükemmel değilim,
Eksiklerim var,
Hatalarım var,
Yanlışlarım var,
Ama burada , bu irade için atan bir yüreğim, güçlü bir iradem ve kararlılığım var !!
Bu zamana kadar partimi, hep bir adım öne götürmeye çalıştım. Bu konuda eksiklerim olduysa, hatalarım olduysa affola. Ama bunu samimiyetle yapmaya çalıştığımın altını çizmek isterim.
CHP’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş, benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, felsefemiz olan temelden çatıya devrimcilik, laiklik, devletçilik, milliyetçilik, halkçılık ve cumhuriyetçilik altı oku ışığında, parti politikamızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Çorum’umuzun çağdaşlaşmasına hizmet etmek en büyük borcumuzdur. Tüm bu felsefeleri hayata geçirebilmek; hak, hukuk, adalet ve demokrasi kavramlarını iyi öğrenmek ve iyi uygulamakla ilişkilidir. Ben tüm bu kavramları özümsemiş bir vatandaş olarak borcumun bilincinde olmam sebebiyle bugün huzurunuzda bulunmaktayım.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olmak, biz olmak için,

Hep beraber büyük bir uyumla ilçeyi yöneteceğime inandığım için,

Fark yaratmak için,

Çorum’daki tüm partililerimizle el ele, gönül gönüle çalışmak, merkez ilçemizde, ilimizde daha sonra tüm Türkiye’de iktidarı hep birlikte el birliğiyle sokaklarda halkla birlikte gerçekleştirmek için

Daha fazla gencin ve kadının siyasette görev alması için,

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasçısı olarak onun mirasına sahip çıkmak, sosyal demokrasinin ilkelerini her alanda uygulamak, partimizin ideolojisini yaşatmak ve sahip çıkmak için,
Cumhuriyet Halk Partisi’ni önümüzdeki hem yerel hem de genel seçimlerde iktidara taşımak için,

Yarım kalan mahalle örgütlenmemizi tamamlamak için,

Örgütümüzün, partimizin, çalışma arkadaşlarımın ve ailemin, desteği ve güveni ile CUMHURİYET HALK PARTİSİ Çorum Merkez İlçe Başkanlığına adayım.

Hepinize bana bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ederim.

Değerli partililerim biz genciz; bu ülkenin dünüyüz, yarınıyız ama en önemlisi bugünüyüz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Korkak kan, daima mahlûktur. Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır.’ Bizler bu yolculuğa hep birlikte yorulmamak için çıkıyoruz, sizleri de bu mücadeleye omuz vermeye davet ediyoruz. Hep birlikte bu yolu iktidar inancıyla yürümek istiyoruz.

Konuşacağız, anlatacağız, belki aramızda tartışacağız ama en doğrusunu aile olarak gördüğümüz örgütümüz içerisinde bulacağız. Kim ne derse desin bizim amacımız farklı; yolumuz belli. Biz bu partiyi yerelde ve genelde iktidar yapmak istiyoruz. Büyüklerimizin de bize olan desteği, güveni, inancı ile güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.

Sözlerime son verirken belirtmek isterim ki bu partiye on yıla yakın emek vermiş 33 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanlığına tekrar aday olan bir kardeşiniz olarak gençliğimin heyecanı ve iktidara olan inancımla kendimi, ailem bildiğim siz değerli partililerime emanet ediyor bu yolu birlikte yürüyeceğimize inanıyorum.

Bugün beni yalnız bırakmayıp katılım gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Ve son olarak şunu söylüyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece, çağdaş bir Türkiye umudu asla bitmeyecektir. Biz bu umudu her şeye rağmen, herkese rağmen, her türlü olumsuzluğa rağmen, yüreğimizde ve aklımızda taşımaya devam edeceğiz.
Ne mutlu bana !
Ne mutlu bu irade için, bu ilke ve bu devrimler için mücadele edenlere.
Saygı ve sevgilerimle. Teşekkür ediyorum.” 

Düşünceni söyle, yorum yaz...