12 Aralık 2019 Haber Yayın Tarihi:

KIPRIS GAZİLERİNE BERAT VE MADALYALARI VERİLDİ

Çorum’un Sungurlu ilçesinde Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 10 gaziye madalya ve berat belgeleri takdim edildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen madalya töreninde Kaymakam Mitat Gözen, gazilere madalyalarını takdim etti.

Madalyalarına kavuşan gazilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, o günleri tekrar hatırladıklarını ifade ettiler. Her zaman Ülkemiz için canlarını çekinmeden feda edeceklerinin altını çizen gaziler, madalyalarını takdim eden Kaymakam Gözen’e teşekkür ettiler.

Kaymakam Mitat Gözen de, gazileri teker teker tebrik edip, yakından ilgilenerek madalyalarını takdim etti.

Kaymakam Gözen, yaptığı konuşma da, “Bu madalyaları takdim etmenin bugün gururunu yaşayacağım. Eminim ki sizlerde gurur hissi içerisindesiniz, onur hissi içerisindesiniz. Devletimiz adına gösterdiğiniz cesaret ve kahramanlık için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı sıhhatli uzun ömürler diliyorum.

Gösterdiğiniz kahramanlığın yeni nesillere de emsal olmasını diliyorum. Bugün görüyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs Barış Harekatını gerçekleştirerek çok önemli bir iş yapmış. 1974’te ne kadar doğru bir iş yaptığımızın bugün tekrar teyidini alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Törende Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gaziler, Şahin İncel, Mustafa Köylü, Hasan Kürkaya, Şahin Kodaz, Fethi Uçakcıoğlu, İhsan Zehir, Mehmet Doğru’nun madalyaları kendilerine, vefat eden Zakir Demirel’in madalyası oğlu Fatih Demirel’e ve rahatsız olduğu için törene katılamayan Haydar Karakökçek’in madalyası da oğlu Ahmet Karakökçek’e takdim edildi.

Hayatını kaybeden gazi Hasan Bilgin’in madalyasının da, rahatsız olduğu için törene katılamayan eşine ulaştırılacağı bildirildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...