25 Kasım 2019 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM TIP ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Son zamanlarda yaygınlaşan bazı hastalıklar konusunda, Çorum Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Çorumlu vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine stant açan 35 genç doktor adayı, Prof. Dr. Settar Bostancıoğlu ve Prof. Dr. Murat Baytam hocalarının kontrolünde vatandaşları bilgilendirmeye başladı. Günü birlik stantlar açarak Prostat ve Meme kanseri konusunda halka bilgi verdiklerini söyleyen Tıp Fakültesi 3 Sınıf öğrencisi Dilara Yıldız, amaçlarının halkın erken teşhis konusunda duyarlılığını artırmak olduğunu belirtti.

Dilara Yıldız, ‘’ Hitit Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü öğrencileri olarak 35 arkadaşımızla bu yola çıktık. Amacımız ülkemizde son zamanlarda her 8 kadından 1 sinde görülen Meme kanseri hastalığıdır. Biz vatandaşları uyararak pratik ve kendi yöntemleri ile kendilerini muayene etmelerini sağlamaktır. Türk erkeklerinin 40 yaşı geçenlerinde en çok görülen hastalıkların başında prostat gelmektedir. Hitit Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü öğrencileri olarak biz bu hastalıklar hakkında insanlarımızı bilinçlendirerek erken teşhis konulması ve tedavi edilebilecek konumu sağlamak amacındayız’’dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...