EY YETKİLİLER, BU FELAKETİ DURDURUN

Çevre felaketlerini önlemek için poşeti paralı hale getiren yetkililer kendi elleri ile doğa ve çevre felaketine insanlığı  her gün bir adım daha yaklaştırıyorlar.

Çorum  ve ilçelerinde, belediyelerin ve Özel İdarenin sorumluluğunda olan çöp toplama alanlarının seçim yerleri salgınlara ve çevre felaketlerine davetiye çıkartıyor. Hiç bir kurum ve kuruluşun ise sesi çıkmıyor.

Mecitözü İlçe köylerinden toplanan çöplerin birikme alanı görenleri hayret içerisinde bırakırken yakın zamanda salgınların yaşanmasının da habercisi niteliği taşıyor. Ana yol üstü ve su membalarına yakın yerlerde konuşlandırılan çöp yığınları etrafa aşırı koku salarken hayvan leşlerinin orta yerlerde durması ise olası bir sağlık sorunu yaşanacağının sinyallerini vermeye devam ediyor. 300 metre aralıklarla Özel idarenin çöplerinin su kaynağını kirletmesi ve belediye çöpünün ise gelişi güzel anayol kenarına dökülmesi ise kabul edilecek cinsten görünmüyor.  Havaların ısınması ile kokunun etrafta sağlığı ciddi şekilde etkilememesi için yetkililerin bir an önce önlem alması gerekiyor. Aksi takdirde yaşanacak sağlık ve çevre felaketlerinden yetkililerin sorumlu tutulacağı ise bir gerçektir.

Çorum Şehir merkezine yapılan çöp ayrıştırma merkezine getirilmesi gereken çöplerin tarım alanlarında, kaynak su çıkış noktalarında ve ana yol üzerinde bulunması görevlilerin görevlerini hakkı ile yapmadığı kanısı oluşturmuyor mu?

Yarın havaların ısınmasıyla doğacak sağlık sorunlarından kim sorunlu olacak? Yetkililerin teğet geçtiği bu hem görüntü hem de yaşamsal kirliliği kimler bertaraf edecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir