19 Şubat 2019 Haber Yayın Tarihi:

İYİ Parti açıkladı ve işler karıştı!…

İYİ Parti’nin merakla beklenen Çorum Belediye Başkan adayını açıkladı ve dengeler değişti. Listelerin netleşmesine saatler kala İYİ Parti Yüksek Harita Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu dedi ve noktayı koydu.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Çorum Belediye Başkan Adayı olarak Yüksek Harita Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu’nu işaret etmişti.

İyi Parti Çorum Belediye Başkan adayı açıklamasını son saatlere bırakmasındaki neden ise önümüzdeki zaman içinde yapacağı bir açıklama ile kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Öte yandan İYİ PARTİ Çorum Belediye Başkan Adayı
Yüksek Harita Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu’nun, Dodurga İlçe Belediye başkan adayı olarak açıklamış ve adaylıktan geri çekilmişti. Dodurga ilçe Belediye Başkan adaylığından çekilme nedeni de bu açıklama ile anlaşılmış oldu. İyi Parti yaptığı açıklama ile Çorum yerel seçimlerinde dengelerin değişmesine neden oldu.

DR. BİLGİ TERLEMEZOĞLU KİMDİR

1978 yılında Çorum’un Dodurga ilçesinde dünyaya gelen Dr. Bilgi Terlemezoğlu, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendislik Bölümü’nden mezun oldu.

Daha sonra aynı Üniversite’nin Fen Bilimleri Enstitüsü, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Anabilim Dalı’nı bitirerek, Jeodezi ve Fotogrametri Yüksek Mühendisi unvanı aldı.

2002-2005 yılları arasında Ürdün Kraliyet Sarayı’nda deniz-kara inşaatları, içme suyu hattı, su depoları, su alma yapıları ve pompa istasyonları projelerinde çalıştı.

2006-2007 yılları arasında Cezayir’de tren yolları, viyadükleri ve tünelleri projelerinde görev aldı. 2007-2018 yılları arasında İstanbul, İzmir, Aydın, Kahramanmaraş, Gümüşhane, Trabzon, Balıkesir, Kayseri, Antalya ve Ankara illeri ile Moğolistan, Arnavutluk ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde rüzgâr enerjisi, güneş enerjisi, barajlar, hidroelektrik enerji, tüneller ve su hattı projelerinde çalıştı. Terlemezoğlu, 2018 yılı içerisinde doktorasını tamamlayarak doktorluk ünvanını aldı.

Bilgi Terlemezoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Düşünceni söyle, yorum yaz...