“CUMHURBAŞKANI, ADRES MERZİFON DEDİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi yaptığı yazılı açıklamada, AKP nin Çorum Mitinginde Çorum halkına hayal kırıklığı yaşatıldığını söyledi.

Tüfekçi, açıklasında şu görüşlere yer verdi.

12.02.2019 Salı Günü Çorum’a gelen Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan abide meydanında Çorumlu hemşerilerimize hitap etti. Genel siyaset ve Çorum’a yapılan yatırımlardan bahsetti, 2 konu hemşerilerimizin merak ve özlemle beklediği konuydu. Fakat yapılan açıklamalar bir kez daha Çorum halkını hüsrana uğrattı.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorumluların büyük bir merak ve özlemle beklediği Çorum havaalanı konusunda adres olarak yine Merzifon’u gösterdi. Fakat Merzifon yolu konusunda da kamulaştırmada sorun yaşadıklarını bu sebeple yolu tamamlayamadıklarını belirtti. Bu yapılan açıklamalar neticesinde Çorumlu hemşerilerimizin ve bizlerin Çorum havaalanı beklentisi başka bahara kaldı.

Sayın Cumhurbaşkanı, hızlı tren projesinin hala etüt aşamasında olduğunu söyledi. Çorum’a hızlı trenin geleceği tarih hakkında net bir bilgi paylaşmadı. Hemşerilerimizin ve bizlerinde hızlı tren beklentisi de çorum havaalanı gibi başka bahara kaldı.

Çorum’a olan şükran borcunu ödemek istediğini belirten Sayın Cumhurbaşkanı 24 Haziran’da Çorum yüzde 64,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy aldıklarını söyledi. Bu oy oranları üzerinden değerlendirildiğinde Çorumlu hemşerilerimiz mevcut iktidara fazlasıyla destek vermiş, fakat hükümetten umduğu yatırım ve desteği bulamamıştır.

Çorum’a yapılan yatırımlardan bahseden Sayın Cumhurbaşkanı Çorum stadyumunun inşasının devam ettiğini ve 20.000 kişi kapasitesinin olduğunu sözlerine ekledi. Bu noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Çorum stadyumu inşaatını yapan firma internet sitesinde çorum stadyumunun kapasitesini 15.000 kişi olarak belirtmiştir Sayın Cumhurbaşkanı’nın çorum stadyumu konusunda eksik ya da yanlış bilgilendirildiğini görüyoruz. Bunlara ek olarak Çorum stadyumunu ihale eden Çorum belediyesidir. Çorum belediyesinin hemşerilerimizden aldığı belediye gelirleri ile yapılmaktadır. Çorum’un öz kaynakları ile yapılmıştır bu sebeple kamu yatırımı olarak değerlendirmek doğru bir tespit olmayacaktır.

Çorum’da turizm konusunu da değinen Sayın Cumhurbaşkanı Turizm konusunda da Çorum önemli bir potansiyel taşıyor. 4 bini aşkın tarihiyle Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden Hattuşa ve Alacahöyük’ün tanıtılması lazım. Buna biz gayret ediyoruz. Sizlerin de bütün dostlarınıza bunu tanıtmanız lazım. Çorum’da Turizm konusunda gayret gösterdiklerini söyledi, fakat çorum turizmiyle alakalı somut neler yapıldığını konusunda herhangi bir açıklama yapmadı ve hemşerilerimize bireysel çalışmalar yaparak çorum turizmine katkıda bulunmalarını istedi.

Sayın Cumhurbaşkanı Çorumda 2002 yılında 26 milyon dolarlık ihracat yaparken bu rakam 2018 yılında 720 milyon dolara ulaştı dedi. Bu rakamlardan görüldüğü üzere Çorum’un iş adamları ve sanayicileri çalışkan ve üretken. Fakat hükümetten hak ettiği desteği görmediler, göremiyorlar. Çorumlu iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, her konuda yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Çorum’un büyümesi ve gelişmesi için katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyoruz.

Çorumlu hemşerilerimize bizim sözümüzdür, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Çorum’un hak ettiği bütün yatırımları biz yapacağız. Çorum havaalanını ve hızlı treni biz yapacağız.

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: