Baltacı adaylığını Mecitözü halkına deklare etti

Baltacı adaylığını Mecitözü halkına deklare etti

İyi Parti Mecitözü Belediye Başkan Adayı tanıtım Toplantısını pazar günü saat 14.00’de Gazi Düğün salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya, CHP İlçe Başkanı Ahmet Bilgin, CHP Belediye Başkan adayı Veli Aylar, İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İyi Parti Mecitözü ilçe Başkanı Şahin Kaçar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tanıtım Toplantısında İlçe Başkanı Şahin Kaçar, İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Mecitözü Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacın bir konuşma yaptı.İki saat süren tanıtım toplantısı alkışlar eşliğinde sona erdi.

İyi Parti Mecitözü İlçe Belediye Başkan Adayı Bülent Bora Baltacı, tanıtım toplantısında ilçe ile ilgili projelerinden bahsetti.

Baltacı, Konuşmasında ilçede  yaşadığı anılarını ve özlemlerini dile getirirken salondan alkış sesleri yükseldi.

Baltacı konuşmasında, ”Ben bu toprakları ve bu toprağın güzel insanlarını seviyorum. Hatırlarsınız bu memleketin yolları taştı, arasından çimenler yol verirdi, şimdi çamur boyumuzu geçti, işte ben memleketin o güzel günlerini özlüyorum. Hastalandığımda kapısını çaldığımız doktor Davut’u, gözümüz ışıdığında sinir ettiğimiz doktorun kızı Nazlı ablayı, yarım saat diye kiraladığımız bisiklete bir türlü doyamayıp, saatler sonra sokağın basına bırakıp kaçtığımızda, ardımızdan Durmuş ustanın bağırışını özlüyorum. Emine ebemin tandıra gömüp közlediği yumurtanın tadını özlüyorum. Evimizin bahçesine gömdüğümüz çömlekten çıkan küflü çökeleğin tadını özlüyorum. Büyüklerimizden bin bir naz ile aldığımız kırmızı 20 lira ile gittiğimiz sinemada izlediğimiz Türk filmlerini özlüyorum. Sarı dedenin bütün çocukları birleşip su deposuna kadar yaptığımız yürüyüşleri, söğüt dalından yaptığımız düdükleri özlüyorum. Beke’nin şifalı suyunu Mustafa amcanın dondurmasının tadını özlüyorum. Davar güderken yanımıza aldığımız azığın tadını özlüyorum. Ben bu memleketin çocuğuyum, ben bu memleketi seviyorum” dedi.

Baltacı konuşmasının devamında vatan sevgisinden bahsederken, atalarımızın sözlerinden de örnekler vermeyi ihmal etmedi.

Bülent Bora Baltacı Konuşmasının devamında şu sözleri dile getirdi.

 ”Büyüklerimizin güzel bir sözü vardır ” Kuru kuruya kurban olduğum” derler Allah şahit bu topraklara karşı sevgim muhabbetim hamasi bir sevgi değil, en sevdiğim değerler için risk almasını bilen bir insanım. Vatan sevgimin tasdikidir; kimsenin bırakın seçilmeyi sağ gelebilmenin bile garantisi olmadığı için Hakkari den Şırnak tan aday olmak istemediği yerde, uzun yıllar üyesi bulunduğum MHP den Şırnak adayı olarak görev yaptım. Şimdi Mecitözü ne olan sevgimin tasdi ki olsun diye söz veriyorum. Mecitözü için geceyi gündüze katmazsam namerdim. Her türlü şahsi çıkarı elimin tersiyle itmezsem namerdim. Sizin hakkınızı kendi hakkımın üzerinde tutmazsam namerdim. Evet burada size su sözü veriyorum; size hizmet olsun(gelsin) diye devletin tahsis ettiği bütçeden alınan makam arabasını kapısını bile açmadan satıp parsıyla gençlerimize ücretsiz dershane açacağım. Çocuklara hak ettiği eğitimi almaları için buradan çorum a yorulmalarını izin vermeyeceğim. Görevim boyunca hem devletin işinde hem kendi işimde şahsi aracımı kullanıp benzinimi kendim alacağım. Mecitözü’nde kötü bir huy edinilmiş duyuyorum yardım adı altında oylar alınıp satılıyormuş. Bu Mecitözü’ne yapılacak en büyük hakarettir. Ben sizin kardeşinizim kardeş elini her zaman elinizde hissedeceksiniz, sizin elinizden tutmak için hangi partilisin diye sormayacağım kimin ihtiyacı var diye soracağım.”

İlçenin Siyasi yöneticilerden ve İktidardan gerekli yardımı ve çalışmayı alamadığını belirten konuşmasında ise seçilmesi halinde İlçe için yapacaklarını da şöyle deklare etti.

”Mecitözü uzun yıllardır sağ ve solun çekişmesinde hırpalanmış  geri kalmıştır. Solun CHP’ si elin defalarca geçmiş fırsatı iyi değerlendirememiştir. Mecitözü’nün hali ortadadır. Sağın AKP si mührü almadan size bir damla su yok demiş ve dediğini yapmıştır, askerlik şubemiz kapalıdır, adliyemiz kapalıdır bankalarımız kapatılmış kooperatiflerimiz kapatılmıştır, orman dairesi kapanmıştır, cezaevi kapatılmıştır. Bu iki zihniyet Mecitözü’ nü geriye götürmüştür. AKP hükumeti hala belediyeyi bize verin hizmeti görün diyor ama artık inandırıcılığı da kalmamıştır. 25 kuruşluk poşete muhtaç olanların Mecitözü’ ne katacağı bir şey yoktur. Mecitözülü kalender meşreplidir, Mecitözülü hemşehrilerim artık CHP ve AKP’nin bu muhannet  tavrına yok diyecektir. İyi partinin vazifesi işte tam da budur, bu vazifeyi görmezden gelenler diyorlar ki iyi parti sağı bölüyor, diyorlar ki iyi parti solu bölüyor. İYİ parti bu memleketi bölen değil bu memleketin sağını solunu derleyen toplayandır . Büyüklerin bir sözü vardır hani, belki de büyüklerin en az dinlediğimiz sözü de odur; ( İş çıkarma) derler . Söz veriyorum iş çıkaracağım iş, aş çıkaracağım aş. Söz veriyorum işsiz Mecitözü’lü kalmayacak, söz veriyorum aşsız Mecitözü’lü kalmayacak.”

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: