11 Ocak 2019 Haber Yayın Tarihi:

Çorum Baro Başkanı da mı oy taşıyor?

31 Mart seçimleri yaklaşırken yine sahte seçmen tartışmaları gündeme geldi. Çorum’da da ‘yok artık’ denilecek bir olay ortaya çıktı

ÇORUM BARO BAŞKANI 
AVUKAT KENAN YAŞAR,
MECİTÖZÜ’NE Mİ TAŞINDI?

Seçmen askı listelerinin 
asılmasıyla birlikte skandallar 
da ortaya çıkmaya başladı..

Çorum Baro Başkanı Av. Kenan Yaşar’ın seçmen kaydını, kardeşinin de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunduğu Mecitözü İlçesi’ne aldırdığı ortaya çıktı.
Ekim ayında yapılan seçimlerde Çorum Baro Başkanlığı’na seçilen Avukat Kenan Yaşar’ın eşi ve çocukları ile birlikte seçmen kaydını Mecitözü İlçesi Tutluk Mahallesi’ne aldırdığı ortaya çıktı.

YAŞAR’IN EŞİ, OĞLU VE KIZI
DA SEÇMEN LİSTESİNDE..

Avukat Kenan Yaşar, kızı Nisanur Yaşar, Oğlu Muhammet Talha Yaşar ve eşi Ayşe Yaşar, söz konusu seçmen listesinin 19,20,22 ve 23 sırasında Mecitözü İlçesi Tutluk Mahallesi Özyolu Sokak No:41 adresinde ‘Yeni Gelen’ ibaresiyle seçmen olarak yer aldıkları belirlendi.


KAYDINI, KARDEŞİ 
ALİŞAN YAŞAR’A
DESTEK İÇİN Mİ ALDIRDI?
Çorum’da ikamet ettiği bilinen Baro Başkanı Av.Kenan Yaşar’ın seçmen kaydını Mecitözü İlçesi Tutluk Mahallesi seçmen kütüğüne aldırdığının ortaya çıkması, AK Parti’den Mecitözü Belediye Başkanı Aday Adayları arasında yer alan kardeşi Alişan Yaşar’a destek vermek amacıyla bu yönteme başvurduğu öne sürüldü.

‘OLAY, MECİTÖZÜ SEÇİMLERİNE 
GÖLGE DÜŞÜRÜR’

Görüşlerine başvurduğumuz hukukçular, böyle bir girişimin doğru olmadığını, ilçedeki seçimlere gölge düşüreceğini belirtirlerken, ‘Sayın Kenan Yaşar’ın avukatların meslek örgütü olan baro başkanlığı görevini yürüten bir hukukçu olarak, (eğer doğruysa)böyle girişimde bulunmuş olmasını şık bulmadıklarını dile getirdiler.

BAŞKAN YAŞAR, ‘BARO OLARAK 
SİYASET ÜSTÜ BİR DURUŞ
SERGİLEYECEĞİZ’ DEMİŞTİ

Öte yandan 13 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurulda Çorum Baro Başkanlığı’na seçilen Avukat Kenan Yaşar’ın gerek genel kurul öncesi, gerek genel kurulda yaptığı açıklamalarda Çorum Barosu Yönetimi olarak, siyaset üstü olacaklarını ve tüm siyasi partilere de aynı uzaklıkta duracaklarını dile getirmişti.

Hatırlanacağı gibi; 2009 ve 2014 Yerel Seçimleri’nde Mecitözü Belediye Başkanlığı Seçimleri’ni AK Parti, çok az bir oy farkıyla kaybetmişti.

CHP İTİRAZA HAZIRLANIYOR..
Edinilen bilgilere göre; CHP Mecitözü İlçe Örgütü’nün sahte seçmenler için itiraza hazırlandığı öğrenildi.
Listeler 4-17 Ocak tarihleri arasında askıda kalacak. İtirazın da bu süre içinde yapılması gerekiyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...