19 Kasım 2018 Haber Yayın Tarihi:

Garibana çıkmadı, Müdür eşlerine çıktı

Gariban ve ihtiyaç sahiplerinin istihdamı için düşünülen iş ve işçi bulma kurumunu ilçe belediye başkanı kontenjan olarak yönetici eşlerine kullanarak peşkeş çekti.

Son günlerin vaz geçilmezi olan kamuda kayırmaca ya gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Tabela nüfusu 2800 olan Çorum’un Ortaköy ilçesinde garibanlar iş ararken ilçe Milli Eğitim Müdürünün eşi, Özel İdare Müdürü’nün eşi, Belediye Muhasebe Müdürünün eşi, Lise müdürünün eşi, Nüfus memurunun eşi ve AKP Kadın kolları ilçe başkanı 2014 den bu yana iş ve işçi bulma kurumundan maaş alıyor.

ŞANSLI  YÖNETİCİLERİ EŞLERİ

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan İsbir  Belediye Başkanı Taner İsbir’in amcasının oğlu( kuzeni), Eşi Emine İsbir, Aydın Tobcu İlçe Özel İdare Müdürü,  eşi,Yonca Topcu,  Serdar Uysal, Belediye Muhasebe Müdürü, eşi, Zehra uysal; Süleyman Mol, Otaköy Lisesi Müdürü, Bahte Nur Mol, Halk Eğitimde çalıştı şimdi ise aynı liseye sözleşmeli din öğretmeni olarak alındı. Serdar Atay, Nüfus Memuru, eşi Fatma Atay

GARİBANA İSE YEVMİYELİ ÇALIŞMA

İlçede 65 kadın iş ve işçi bulma kurumundan iş istihdamı çerçevesinde asgari ücretle çalıştırılırken kontenjan kullanılan bayanlar ise ilçenin yönetim kadrosunun eşlerinden seçilmesi bu kadarına pes dedirtti. 4 defa İş ve işçi bulma kurumuna müracaat eden garibanlara iş ve işçi bulmadan kura çıkmaması ise akıllara çeşitli soruların ve kayırmaların olduğu sorusunu getiriyor. öte yandan  4 defadır iş ve işçi bulma kurumundan işe giremeyene ise sus payı olarak bu yıl 900 tl maaşla yevmiyeci olarak  iş verildiği öğrenildi.

 

BAŞKAN PARTİDE ÇALIŞIYOR MAAŞI İŞ VE İŞÇİ BULMA ÖDÜYOR

Ortaköy İlçe AKP Kadın kolları başkanının parti binasında çalıştığı belirlenirken kamu ve toplum yararına iş ve işçi bulma kadrosundan görevli gösterildiği ortaya çıktı. İş ve işçi bulma kurumundan kura ile belirlenen 65 kişinin içinde görünen AKP İlçe Kadın kolları Başkanı Sevda Doğan Karakuş’un kamu adına hiç çalışmadığı AKP ilçe binasını açıp kapattığı ancak maaşı iş ve işçi bulma kurumundan aldığı ortaya çıktı.

3 Yorumlar: “Garibana çıkmadı, Müdür eşlerine çıktı

  1. beş senedir bu böyleydi adam yola cıktıklarını yolda bulduklarına deyişti yolda bulduklarına yandaşlık icin tabiki sus payı verecek balık baştan kokar giden şikayetler yerlerine ulasmıyor öfke kin ve kinayeden şikayet edilmiş oluyorsunuz sonunda

  2. EĞER DOĞRU İSE HAK HUKUK VARSA ALLAH NE YAPACAĞINI BİLİR. KUL HAKKI İSE HAKKIMIZ VAR İSE HARAM OLSUN.

  3. Haber olduğu ile kalacak…. Arkası gelmeyecek… Önümüzdeki günlerde terfi alırlarsa hiç şaşırmam…! İyi Uykular Türkiye…!

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: