Destek kesilirse ‘KIRKDİLİM’ arapsaçı olacak

Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Çorum’un ulaşımdaki en önemli projelerinden birisi olan Kırkdilim geçişinin ödenek anlamında sorun yaşanmaması halinde 3 yılda tamamlanabileceğini söyledi 

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında bir sunum yapan Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, kente yapılan toplamda 4 milyar 30 milyon TL’lik yatırımın 2 milyarlık bölümünün Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nce yapıldığını belirtti.

PROJELERİN KISA ZAMANDA TAMAMLANMASI İÇİN HERKESİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Toplam maliyeti 2 milyar 193 milyon TL olan yatırımların 3,4 yıl içerisinde tamamlanabilmesi için Çorum’daki tüm dinamiklerin kendilerine destek vermesi gerektiğini vurgulayan Keskin, aksi takdirde projelerin 10 yılda tamamlanabileceğini kaydetti. Keskin, “Çorum’da toplam 15 projemiz var. Bu projelerin toplam maliyeti 2 milyar 193 milyon TL’dir. Bu projelerin yüzde 24’ü tamamlandı. Bu projelerimizi 2, 3 veya 4 yılda bitirmek istiyorsak, bu seneki ödeneğimize baktığımızda 10 yıl gibi uzun bir süre ortaya çıkıyor. Bunun için hepimize düşen bir görev var. Ülkemizin bütçesinden Çorum olarak büyük bir pay almamız gerekiyor ki projeleri bitirelim. Herkesin desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Çorum’a yapılacak en büyük ulaşım yatırımlarından birisi olan Kırkdilim geçişi hakkında da bilgiler veren Keskin, projenin desteklenmesi halinde 3 yılda tamamlanacağını söyledi.

Keskin, “Bir diğer proje de Kırkdilim geçişi. Proje bedelimiz yüksek. Burada sene başı ödeneğimiz 5 milyon TL idi. Biz bu parayı bitirdik. Ama bunun karşılığında da ödeyemedik. Burada da parasal destek verebildiğimiz halde 3 yılda bitirebiliyoruz. Ancak bu tamamen ödenek teminiyle ilgili. Bunu da hep birlikte zorlayabilirsek bu işimizde hiçbir sorunumuz yok. Firmamız güçlü. Şuanda tünelin aynalarında çalışmalarımıza başlandı. Laçin tarafından tünelin girişi belli. Bakıldığında sanki bir tünel var gibi görülüyor. Çalışmalarımızda sorun yok. Desteklenmesi sonucunda bitecektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir