CHP Çorum karıştı, Kalendere yol gözüktü

CHP’de olağan üstü kurultay yapılmasıyla ilgili çalışmaya imza veren CHP Çorum Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, gelen baskılar neticesinde boyun eğmeyince görevden alınma ile yüz yüze geldi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimler tarafından olağanüstü kurultay için başlatılan imza toplama çalışmalarına imza veren Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender’e imzasını geri çekmesi yönünde büyük baskıların yapıldığı yönünde Çorum 360.Tv’de yer alan haberlerin yankıları sürerken, yeni şok bilgiler ortaya atıldı. İddialara göre Kalender, bugün ya da en geç Pazartesi günü parti yönetiminde yaşanacak olan istifalarla görevinden düşürülecek.

Edinilen bilgiye göre 17 parti yöneticisinden Kılıçdaroğlu, taraftarı olan 9 kişi yönetimden istifa için hazır bekliyor. Bu sayıya bir kişinin daha eklenmesi bekleniyor. 10 kişiden oluşan bu istifaların gerçekleşmesi halinde CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalander’in başkanlığı da düşmüş olacak.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimler tarafından olağanüstü kurultay için başlatılan imza toplama çalışmalarına Çorum büyük destek vermişti. 8 delegeden Aşdagul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, İlçe Başkanı İsmail Kalender, Mecitözü İlçe Başkanı Atiye Yaşar, Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, eski İl Başkanı Ali Rıza Suludere, İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Erden, olası kurultay için imza verdiler. Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ile Sungurlu delegesi Şirvan Erduğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saflarında yer alan isimler oldu.

 

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: