Foto Haber!

Kampanyaya tam destek

1/4

2/4

3/4

4/4

 

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, çevre ile hayvan haklarının aynı değerlendirilmesinden yana olduklarını vurgulayarak, İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Hayvan Hakları ile ilgili bir bakanlık kurulacağının müjdesini verdi. Kampanyaya Çorum ADD Şubesi ve  CHP temsilcileri de destek verdi.

 

  

 

Bilgi Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği (BİKTUDER) Hayvan Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen “Doğayı ve Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere Oy Yok” kampanyasına katılarak destek olan İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Milletvekili Adayları Fatih Mehmet Arslan ve Sefer Yılmaz hayvan haklarına dikkat çekmek amacıyla oy kullandı.

BİKTUDER Hayvan Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen kampanyaya siyasi partiler arasında sadece İYİ Parti’nin destek verdiği dikkatlerden kaçmadı.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, hayvanların da insanlar gibi haklarının olduğunu belirterek, hayvanların “Koruma Kanunu”nda yer almasını sağlayacaklarını ifade etti.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Sefer Yılmaz da kısa bir konuşma yaparak, 24 Haziran Genel Seçimleriyle birlikte hayvan haklarının korunması için yasa tasarılarında çalışacaklarını kaydetti.

BİKTUDER Üyesi ve hayvansever Burcu Karaca, kısa bir açıklama yaparak, kısırlaştırma yapılmadığı için çoğalan hayvanlardan dolayı gelen şikayetler üzerine belediyelerin büyük bir çoğunluğunun hayvanları öldürmeyi tercih ettiğini kaydetti. Karaca, “Hayvan haklarını ve doğal yaşam alanlarını korumayan milletvekili adaylarına oy vermeyeceklerini” söyledi.

 

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: