Foto Haber!

Engelliler haftasında engelleri aştılar

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

Çorum Altınokta Körler Derneği  Engelliler haftasında Şehit Emin Güner Mesleki ve Anadolu Teknik lisesi öğrencileri ile birlikte yemekte bir araya geldi.

 

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Şehit Emin Güner Mesleki ve Anadolu Teknik lisesi öğrencileri ile yemekte buluştular. Dün saat14.00’da Şube binası yanında lokantada yemek veren Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Cuma Aykaç konuşma yaptı. Öğrenciler şiirler okurken, dernek üyesi ve Eski Dernek Başkanı Fazlı Koçak sazla müzik ziyafeti sundu.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapan Çorum Altınokta Körler Derneği  Başkanı Cuma Aykaç; Bu etkinliklerin ana amacı genç bireyleri engellilere karşı saygılı ve bilinçli olarak yetiştirmek, gençlerle birlikte toplumda bir farkındalık oluşturmak, kamu yönetimine ve sivil topluma görme engellilerin karşılaştığı sorunlara dikkat çekebilmek amacıyla düzenlenmiştir. Bizler Balık alma değil balık tutmayı öğrenmek ve öğretmek amacındayız. Toplumda alışa gelmiş yanlış düşüncelerden biri olan tüketici birey olmaktan çıkıp üreten engelli bireyler yetiştirmek hedefindeyiz. Tüm insanlara ve insanlığa engelsiz günler dilerim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir