13 Nisan 2018 Haber Yayın Tarihi:

Yine aynı polisler, yine kemik sesi

 

Çorum’un Mecitözü ilçesinde polis vahşeti durmak bilmiyor. Görme özürlü vatandaştan sonra yeni göz nakli olan başka vatandaşı evinin 25 metre önünde, aynı polisler kaburgasını kırdılar.

Geçtiğimiz ay içerisinde Çorum’un Mecitözü ilçesin Bankamatikler önünde yaşanan polisin %84 görme özürlü  vatandaşa yapmış olduğu insanlık dışı olayın henüz tepkisi geçmeden, aynı polislerin darp görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

Önceki gün sosyal medyada ”Çorum’da polis vahşeti’ başlığıyla  yer alan haberden sonra aynı polis memurları tarafından, evinin önünde sigara içerken evli 2 çocuklu Ahmet Yavuz isimli vatandaşın darp edilerek yaralandığı ortaya çıktı. Ahmet Yavuz isimli vatandaşa, M. Mustafa Seyhan isimli polisin, yaptığı insanlık dışı uygulama ise bir işyerinin kamerasına saniye saniye yansıdı.

” Abi beni de bu polis dövdü”

Haberin Sosyal Medyada yer almasından sonra, gazetecilerle görüşen Ahmet Yavuz, başından geçenleri şöyle anlattı.

Ahmet yavuz; ” Olay günü eşimin amcasının oğlunun düğünü vardı. Düğün merasimine katılmıştım. Düğünde 4 bira içtim. Düğün köyde olduğu için beni şehirde bulunan evime getirdiler. Evime 25 metre bir mesafede araçtan indim ve bir sigara yaktım. hem hava alayım hem de çocuklarım rahatsız olmasın diye yol kenarından evime ağır adımlarla gitmek istediğim sırada yanıma bir sivil araç geldi. Araçta iki kişi vardı. camı açarak bana kimsin sen burada ne arıyorsun dediler. Bende adım Ahmet , evim az ilerde diye cevap verdim. aracın şoför koltuğunda oturan ismini sonradan M. Mustafa Seyhan olduğunu öğrendiğim şahız indi. Bana kimliğimi vermemi söyledi. Bende kendisine kimliğimi verdim. araca yaslan seni arayacağım dedi. Bende, arayın ama bende yasadışı bir şey yok dedim. Ayakta olduğum için kollarımı iki yana açtım. O polis yani Mesut Mustafa Seyhan isimli polis benim gözüme biber gazı sıktı. anım çok yandı. Abi yeni göz nakli oldum gözüme biber gazı sıkma dedim. Bana bir şey olmaz gözündeki mikrobu öldürür dedi. ben ellerimle gözümü sakınırken ellerimi gözümden açarak defalarca biber gazı sıktı. Beni darp etmeye başladı. Sırtıma tekme vuruuken dönüp suratıma yumruklar vurdu. can acısıyla aracın arka kısmına kaçmaya çalışırken arkamdan sırtıma tekme vurarak yere düşürdü ve suratıma döşüme defalarca ve acımazsızca tekme vurdu. Bu darbelerden sonra kaburga kemiğim kırılmış olacak ki, canım çok yanıyordu. Kendimden geçmek üzereyken araca alıp karakola götürdüler. Karakolda  aynı muameleye tabi kaldım. Karakola yanıma gelen akrabalarıma beni görmeleri için müsaade edilmemiş”dedi.

” DOKTOR RAPOR VERMEDİ”

Karakolda bir gece hastaneye götürülmeden nezarette bekletildiğini söyleyen Ahmet yavuz,” Nezarette yattığım sırada yanımdan geçen polislere çok canım yanıyor rahatsızım dedim. Bana uyu geçer diye söyleyip dalga geçtiler.Polis otosuna sabah bindirip ilçe Devlet hastanesine götürdüler. Doktora yalvardım ama doktor bana hiç bakmadı bir kagıt çıkartıp polislere verdi. Hocam döşüm, kafam ve bacaklarım çok ağrıyor dedim. hiç oralı olmadılar. Beni döven Polis Mesut Mustafa Seyhan, benim ensemden tutarak aracın içine bindirdi. tekrar nezaret haneye koydular beni. Çorum adliyesine getirdiler. Orada da ifadem alınmadan serbestsin dediler. 8-9 gün geçti aradan rahatsızlığım devam ediyordu. Başımdan geçenleri anlattım ama kimseyi inandıramadım. Kaymakamlığa konu hakkında şikayette bulundum. Şikayet üzerine polisler gelip beni Hastaneye tekrar götürdüler. Ama bu defa Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirdiler. burada yapılan muayene ve tetkiklerden sonra benim kaburgamın kırık olduğunu söylediler”dedi.

Konu ile ilgi yasal işlemin başlatılıp başlatılmadığı öğrenilemezken, öte yandan Çorum emniyet yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, yetkililer polis memuru hakkında idari işlem başlattıklarını belirtti.

Haber -Fotoğraf

Cuma Şahin /Çorum

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...