Yüksekokul Müdürü Kubilay Karacif, görevinden ayrıldı

Hitit Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından 20 Aralık 2011 ve 20 Aralık 2014 tarihlerinde üçer yıllığına Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan Kubilay Karacif, görev süresinin dolması üzerine müdürlük görevinden ayrıldı.

 

Görev süresi dolan Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, gazetemize veda ziyaretinde bulundu.

Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, ilçede gerçekleştirdiği veda ziyaretleri kapsamında gazetemize gelerek, çalışanlarla vedalaştı.

6 yıldır başarılı bir şekilde Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten Kubilay Karacif, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın teveccühleri ile 6 yıl doğduğum ve büyüdüğüm memleketimde yöneticilik yapma fırsatı buldum. Memleketimize, Üniversitemize ve ülkemize hizmet vesilesi olarak gördüğüm bu görevi Sungurlulu olmanın da omuzlarıma yüklediği sorumluluk ile geçen altı yıllık süreçte layıkı ile yapmaya çalıştım.

Yüksekokul Müdürlüğü görevim boyunca şahsım ve okulumuzdan desteklerini hiç esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan başta olmak üzere, okulumuz akademik ve idari personeline, ilçemiz yerel yöneticilerine, kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına, işadamları ve esnafına, sesimizi ilçemize ve ilçemiz dışına duyuran çok değerli basınımıza ve ilçemiz halkına teşekkür ederim” dedi” dedi.

Sungurlu’nun uzun yıllardır özlemi olan kampüs konusunda önemli adımlar atarak sona yaklaştıran Karacif, ilçenin büyük bir eksiği olan yaklaşık 450 kişilik bir konferans salonunun kampüs alanına yapılması içinde çalıştı. Karacif’in döneminde ilçeye 150 ve 300 öğrenci kapasiteli 2 tane yurt kazandırıldı. Yüksekokulda kaliteyi artırarak akademik personelin sayısını yükselten Karacif, bununla birlikte bölüm sayısını artırıp yüksekokulu tercih edilen bir okul haline getirdi.

Gerek yüksekokulun büyümesi gerekse ilçenin kültürel ve sosyal açıdan gelişmesi için büyük bir çaba sarf eden Karacif’in yaptığı başarılı çalışmalar, ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı. Öğrencileri ve ilçe halkı tarafından sevilen Karacif, örnek yöneticiliği ile de ilçede kendisinden söz ettirdi.

Sungurlu’nun eski Belediye Başkanlarından Ahmet Karacif’in oğlu Kubilay Karacif, görev yaptığı dönemde yüksekokulun kampüsünün yapılmasına öncülük ederek ilçeye kalıcı bir eser bıraktı.

Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam edecek olan Karacif, diğer taraftan akademik olarak ta çalışmalarını yürütecek. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın atayacağı yeni müdürün bugün göreve başlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir