4 Ekim 2017 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM MHP Yalanladı ama İhraç sayısı 100′ lere dayandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından İl Disiplin Kuruluna sevk edilen aralarında bir belediye başkanının da bulunduğu çok sayıda isim partiden ihraç edildi.

Haberci19.Com sitesinde yayımlanan haberden sonra MHP Çorum Teşkilatından olduğunu söyleyen bir kaç kişi etitörümüzü arayarak haberin asparagas olduğunu iddia etmiş ve akabinde editörümüzü üstü kapalı bir şekilde tehdit etmişti. 

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Teşkilatı, parti içerisinde “muhalif” olarak adlandırılan yaklaşık 100 kişiyi ihraç etmek için disiplin kuruluna sevk etti. İhraç edilen isimler arasında Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, eski İl Başkanları Av. Bekir Çetin, Av. Özgür Öztekin ve eski Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşkın’da yer alıyor. Parti tüzüğünün 11, 79 ve 81’inci maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edilen isimler hakkında düzenlenen disiplin soruşturmasının tamamlandığı öğrenildi.
devlet bahçeli çorum (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR BUÇUK YILLIK BİR SÜREÇ

Parti tüzüğünün 78/4-(e) ve (h) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “kesin çıkarma” cezasıyla haklarında ihraç kararı verilen isimlerle ilgili yaklaşık bir buçuk yıldır disiplin sürecinin işletildiği kaydedildi. Son yapılan İl Disiplin Kurulu toplantısının ardından haklarında ihraç kararı verilen isimlere resmi tebligatlar gönderildi.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...