19 Eylül 2017 Haber Yayın Tarihi:

VEKİL Kızdı ” S… Valiyi de, Başka adam yok mu Çorum’da”

 

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a geçiş izni verilmeyince kıyamet koptu.

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, aracının geçişine izin verilmemesine çok sinirlenerek, önce görevli polis memuruna Çorum Emniyet müdürüne sonrada Çorum Valisine açtı ağzını yumdu gözünü.

 

Çorum İsmail Kakaç İlkokulu’nda yapılan 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış töreninde yaşanan geçiş izni verilmemesi rezaletine  AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan damga vurdu. Ceylan’ın okul bahçesine geldiği sırada görevli polis memuru tarafından aracı, Vali Necmeddin Kılıç’ın aracı geldiği gerekçesiyle durduruldu. Bu durum karşısında sinirlenerek aracından  inen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, önce görevli polis memuru ile tartıştı, ardından da olay yerine gelen Emniyet Müdürü Murat Kolcu’ya bağıran Ceylan sinirini Vali Necmeddin Kılıç’dan çıkarttı.

” Bir değil iki değil bu sizin yaptığınız. Bilmiyorsanız bilenler gelsin yahu bu ne rezalet. Bir vekilin aracının plakasını daha öğrenemediniz mi?. dedi.

Polis memurunun “Vali bey geliyordu, o nedenle beklettim” diye yaptığı savunma ise bardağı taşıran son damla oldu.  Ceylan, “Vali beyden başka Çorum’da kimse yok mu? Vali bey kim ya, ben burada milletvekiliyim. S…. m Valiyide ” diye sert çıktı.

Emniyet Müdürü Murat Kolcu’ya dönerek, “Müdür bey sen de düzgün yapacaksın bu işi. Plakamızı bilmiyorsa yapmasın bu işi” dedi.

Kılıç, bir süre tartışmayı izledikten sonra Ceylan’ı sakinleştirmeye çalıştı. Ceylan, Vali Kılıç’a da daha öncede benzer durumla karşılaştığını belirterek, “Kim olursa olsun, böyle şey olmaz. Beş kez bu durumla karşılaştım” dedi.

 


 

 

 

 

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...