Okul çevreleri Yasaklandı, cezalar yolda

Çorum’da okulların ve eğitim kurumlarının etrafında, bahçesinde veya müştemilatında gereksiz yere bulunan kişilere idari para cezası uygulanacak.

Çorum Valiliği, okul güvenliği tedbirleri çerçevesinde önemli bir karara imza attı. Valilikten yapılan açıklamaya göre; eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgisi bulunmayan, kurumun huzuruna, güven ve esenliğine, eğitim-öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olabilecek nitelikli şahısların eğitim kurumlarının etrafında veya içerisinde bulunmasına yasak getirildi. Bu karara uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesinin 1. fıkrası gereğince emre aykırı davranıştan idari para cezası uygulanacak.
7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇORUM VALİLİĞİNDEN FLAŞ KARAR

Çorum Valiliği’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak için okullarda alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde 5442 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 11. maddesinin c bendi gereğince; il genelinde bulunan kamu ve özele ait eğitim-öğretim kurumlarının yakın çevresinde, bahçesinde ve müştemilatında, eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgisi bulunmayan, kurumun huzuruna, güven ve esenliğine, eğitim-öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesine engel olabilecek nitelikli şahısların bulunmasının yasaklanmasına, bu karara uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesinin 1. fıkrası gereğince emre aykırı davranıştan idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.