30 Aralık 2016 Haber Yayın Tarihi:

Halk yine düşünülmedi, PTT Şubesi kaldırılıyor

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bulunan PTT Şubesi’nin kapatılacağı yönünde alınan duyumlar, mahalle halkı ve hasta yakınlarını üzdü.

ptt

Ankara yolu üzerinde bulunan yeni hastanenin açılmasıyla birlikte mevcut hastane, sadece poliklinik hizmetleri ile birkaç servisin olduğu hastane duruma düşecek.

Ancak, sağlık il müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü başta olmak üzere kuruluşlarının birçoğu da hastane bahçesinde yapımı devam eden binalara taşınacak. Sağlık kompleksi haline gelecek olan hastane bölgesinde şu haliyle olmasa da hareketlilik sürecek.

Diğer yandan hastanenin taşınmasıyla birlikte PTT Hastane Şubesi’nin de kapatılacağı belirtiliyor. PTT Şubesinin kapatılmasına başta mahalle sakinleri olmak üzere hasta yakınları mağdur olacakları düşüncesiyle karşı çıkıyorlar. Vatandaşlar, PTT Şubesi’nde iş yoğunluğunun hastane taşınmasına rağmen çok fazla düşmeyeceğini belirtiyorlar. Vatandaşlar bu konuda yetkililerin eğer bir karar almışlarsa, bir kez daha düşünmelerini ve bu karardan dönmelerini talep ediyorlar.

Düşünceni söyle, yorum yaz...